Незвичний бізнес: автомати для збирання пластикових пляшок

Незвичний бізнес: автомати для збирання пластикових пляшок

Покрокова інструкція для відкриття бізнесу автоматів для збирання пластикових пляшок

Насамперед бізнесменові потрібно вивчити ринок і виявити конкурентів. Далі скласти бізнес-план, зареєструвати бізнес, отримати дозволи та закупити апарати для прийому тари (фандомати) та продумати маркетингову складову.

Крок 1: Вивчення ринку та особливості бізнесу

Підприємцю необхідно проаналізувати ситуацію на ринку та оцінити всі можливі ризики. Подивіться, у яких містах вже встановлені фандомати та наскільки вони популярні. У західних країнах за певну кількість пластикових пляшок автомат видає винагороду, такий варіант також варто обміркувати.

На що звернути увагу? Апарати для збору ПЕТ відрізняються місткістю, наприклад, є апарати на 500 пляшок, а є на 15 000. Віддати перевагу найкраще невеликим автоматам, оскільки не кожен орендар може надати великий простір для фандомату.

Також фандомат необхідно захистити від злому та встановити антивандальний корпус – так ви захистите свій бізнес від зовнішнього проникнення. У сучасних моделей це йде за умовчанням. Нижче розповімо докладніше про автомати та їх функції.

Крок 2: Закупівля фандоматів для пластикових пляшок

Велика перевага бізнесу на автоматах для збирання платискових пляшок – не потрібно закуповувати багато обладнання. Потрібно лише придбати автомати для прийому пластикових пляшок.

Для покупки можна розглянути як німецькі фандомати (ціна становить близько півмільйона гривень) або вітчизняні, які в рази дешевші.

В Україні фандомати для пластикових пляшок не користуються широкою популярністю, тому розташувати їх найкраще у місцях з високою прохідністю. Наприклад, у торгових центрах, гіпермаркетах, неподалік інститутів та інших навчальних закладів.

Крок 3: Маркетингові стратегії для просування бізнесу

Як і для будь-якої власної справи, бізнес-плану автоматів для збирання пластикових пляшок потрібна хороша рекламна кампанія. Непоганим варіантом буде розклеювання чи роздача флаєрів недалеко від розташування фандомату.

Зазначимо, що екологічні тренди найбільш популярні серед молоді, тому можна створити акаунти у соціальних мережах та знімати відеоролики про те, як відбувається прийом тари. Паралельно з цим варто розповісти про користь ваших автоматів та важливість збереження екології.

Фінансові розрахунки для відкриття фандомату

При складанні бізнес-плану обов’язково враховуйте стартові витрати та можливий прибуток. Нижче наведемо приблизні розрахунки:

Стартові витрати

До початкових витрат відносяться:

1.    Реєстрація бізнесу – 2000 гривень.

2.    Купівля устаткування (фандомат 1) – від 300 000 гривень.

Разом: 302 000 гривень;

Прогнозований дохід та окупність бізнесу

Бізнес на автоматах зі збирання пластикових пляшок окупається досить довго, оскільки в Україні фандомати не мають великої популярності. Від міста розташування апаратів теж багато залежить. Наприклад, у Києві окупність буде швидше.

Як показує практика, один фандомат збирає не більше 4 тисяч пляшок на місяць, приблизно 50 тисяч на рік. Тому окупність апарату становитиме 4-6 років. За успішного збігу обставин, підприємець зможе заробляти 200 тисяч гривень на рік.

Які плюси та мінуси бізнесу на автоматах для збирання пластикових пляшок?

До переваг бізнесу з встановлення фандоматів можна віднести:

·       невелика конкуренція;

·       невисокі початкові вкладення;

·       підтримка держави, так як бізнес спрямовано на поліпшення екології.

Недоліками обраної галузі є:

·       непоінформованість населення;

·       тривалий термін окупності;

·       залежність від заводу з переробки пластику.

Для бізнесу на автоматах зі збирання пластикових пляшок не потрібно вкладати багато сил та часу, процес автоматизований. Але необхідно розуміти, що вкладення будуть приносити прибуток лише за кілька років.