Відкриваємо велотаксі

Відкриваємо велотаксі

Вельми нестандартна для України бізнес-ідея – організація велотаксі. Туризм в Україні, як зовнішній, так і внутрішній, буде розвиватися, а тому і кількість потенційних клієнтів буде зростати.

Попередня підготовка

Бізнес надзвичайно прибутковий (маржинальність до 80%). У плані попередньої підготовки слід продумати маршрути, за якими можливий проїзд, велорикші, і сезонне (зимове) зберігання переобладнаних велосипедів. В якості місць для прогулянок, підійдуть парки, набережні, історичні та навіть центральні вулиці.

Ризики при відкритті велотаксі

Вони практично відсутні. Але, що дуже важливо розуміти – бізнес сезонний. Крім того, на дохід може істотно вплинути погана погода (дощі, вітер, шторм). Закладайте ці фактори в бізнес-план, коли будете прораховувати відкриття.

Коротко про найголовніше

  • Чи буде приміщення

Так, але тільки для зберігання переобладнаних велосипедів.

  • Устаткування

Переобладнані міцні велосипеди. Вартість велосипеда з міцною рамою і швидким розгоном (8 000 грн) та переобладнання (установка лавки, парасольки, посилення рами) – близько 5 000 грн. на один велосипед. На чотири велосипеди (цієї кількості достатньо для початку) – 52 000 грн.

  • Скільки грошей приносить велотаксі

Трохи про прибутковість: загальні витрати на те, щоб почати бізнес, складуть приблизно 60 000 грн., включаючи переобладнання велосипедів, широку рекламну кампанію і оформлення документів.

Середній чек за 15-хвилинну поїздку – 100 грн, так що дохід з одного в місяць складе близько 50 000 грн, з чотирьох – 200 000 грн.

  • Документи

Для заняття підприємницькою діяльністю знадобиться зареєструвати ФОП.

Спеціальної ліцензії при цьому не потрібно.

Принципи маркетингу для вашого велотаксі

1. Місце знаходження має бути визначено раз і назавжди, щоб постійні клієнти могли підійти у зручний час, а люди, які випадково помітили вас, але не мають можливості проїхатись в той момент, знали, куди повертатися і де вас шукати.

2. Реклама в інтернеті і друкованих ЗМІ, буклети та флаєри, – для підвищення пасажиропотоку підходять всі перераховані способи.

Відкривати велотаксі чи ні

Велотаксі – це екологічно чистий вид транспорту та нетипова для України бізнес-ідея, а тому просто приречена на успіх.

Невеликий стартовий капітал, можливість використовувати працю некваліфікованого персоналу – це важливі плюси в скарбничку практичності ідеї.

Єдина неприємність, яка очікує організатора велотаксі, – яскраво виражена сезонність бізнесу: на більшій частині України велорикші відведено максимум п’ять місяців, з травня по вересень, і тільки в південних регіонах цей термін можна розтягнути до шести, а то і до семи місяців.