Не важливо, що продається — товар чи послуга, — їх завжди можна продавати більш ефективно. Ось декілька моментів, на які варто звернути увагу при побудові відділу продажів.
Професійний відбір. Сформулюйте особистий список якостей і вимог, а також спосіб перевірки знань та навичок кандидатів. Чітке формулювання запиту підвищує шанси знайти потрібних робітників.
Адекватні очікування. Не варто розраховувати на миттєвий результат. Нездійсненні нормативи й часові рамки — головні причини плинності кадрів.
Правильне навчання. Менеджер повинен чітко знати, що йому робити. У цьому допоможе докладний скрипт, шаблон звітних документів, пам’ятка по роботі з клієнтами.
Розподіл ролей та обов’язків. Відділ покаже кращі результати, якщо кожен менеджер працюватиме зі своєю базою. Слід пам’ятати, що клієнти — теж люди, й багатьом з них комфортніше співпрацювати з тими, кого вони вже знають.
Планування. Дайте співробітникам чіткі нормативи. Щоб встановити їх, краще орієнтуватися на середньостатистичного менеджера.
Мотивація та заохочення. Орієнтуйтеся на план. В активних продажах робіть акцент на вхідний потік, в пасивних — на конверсію.
Індивідуальна робота. Розробляйте скрипт і прогнозуйте результат під конкретного менеджера, з урахуванням особливостей його характеру, професійної підготовки та практичних навичок.
Командна атмосфера. Створіть комфортні умови для праці. Підвищуйте моральний дух колективу, впроваджуючи ігрові змагальні практики та спільний відпочинок.
Впровадження CRM. Завдяки цьому компанія може автоматизувати процеси та взяти під контроль канали комунікації, оптимізувати роботу менеджерів і підняти ефективність відділу.
.