Відкриваємо зоомагазин

Найшвидший та найдешевший спосіб відкрити зоомагазин

Якщо ви хочете торгувати зоотоварами, але у вас немає достатнього початкового капіталу, тоді один з найбюджетніших варіантів старту у цьому бізнесі — оренда точки в торговому центрі під вітрину з кормами та супутніми товарами для тварин. Щоб відкрити такий міні-зоомагазин з нуля, бізнесменові знадобиться пройти кілька кроків:

1.    Отримати статус підприємця.

2.    Укласти договір оренди нерухомості з власником.

3.    Купити торгове обладнання.

4.    Укласти договір на постачання товарів.

5.    Найняти робочий персонал (один продавець).

Для реєстрації підприємницької діяльності та організації торгівельного місця потрібно до 100 тисяч гривень, якщо купувати нове торгове обладнання, а якщо організувати магазин з б/в вітрин, то вдвічі дешевше. Основною складністю такого старту вважається укладання вигідних договорів з постачальниками та можливість розпочати торгівлю у хорошому, з погляду продажів, місці.

Постачальники зоомагазину

Незважаючи на те, що попит на товари для тварин в Україні величезний, на ринку донедавна було не так багато постачальників, які пропонують якісний та доступний за ціною товар. Сьогодні ситуація поступово змінюється. Поряд з такими відомими торговими марками, як “Whiskas”, “Kitekat”, “Purina”, “Sheba”, “Chappi”, “Pedigre” тощо, з’являються нові виробники, які пропонують ширший асортимент, прийнятні ціни та гарні умови співробітництва.

Постачальник, який піклується про свою репутацію та якість реклами свого товару, може забезпечити підприємця практично всім, що потрібно для відкриття зоомагазину: вітринами, рекламними проспектами та іншим наочним матеріалом. Але підприємець повинен пам’ятати, що якщо постачальник пропонує дуже вигідні умови та рекламний супровід, то швидше за все, він заборонить рекламувати та продавати у цій торговій точці продукцію інших торгових марок. Наскільки це вигідно для розвитку бізнесу багато в чому залежить від місця, де підприємець зможе організувати свою торгівлю.

Як вибрати місце для відкриття зоомагазину?

Якщо бізнесменові-початківцю, який планує відкрити свій зоомагазин, вдасться укласти договір на постачання хорошої і не дуже розтиражованої продукції, тоді місце торгівлі не дуже важливе. Покупці підуть самі за вами і, головне, щоб ваша торгова точка була не надто віддалена від зупинок транспорту та знаходилася в межах активного міського центру. Для підприємців, які роблять ставку на популярні марки продукції, важливим є саме прибуткове “прохідне” місце. Найбільш підходящими для торгівлі зоотоварами вважаються:

·       Точки на вході/виході з приміщень або територій торгових комплексів.

·       Невеликі магазинчики у житлових кварталах.

·       Кіоски у супермаркетах.

При виборі місця під торгівлю слід пам’ятати, що чим привабливіше воно, тим вища вартість орендної плати. До того ж, орендодавці часто вимагають вносити плату за три місяці вперед. Тому у підприємця має бути щонайменше 30 тисяч гривень на авансовий платіж.

Відкриття зооцентру

Якщо покрокова інструкція для тих, хто обмірковує, як відкрити невеликий зоомагазин, складається з п’яти основних кроків і сума вкладень може не перевищувати 100 тисяч гривень, то відкриття зооцентру – складний, багатоетапний і дорогий проект. Для його реалізації потрібно не менше 1 млн. гривень, якщо бізнес організується на орендованих площах і вдвічі більше, якщо купувати окреме приміщення.

Важливо! Найзручніший варіант організації зооцентру – викуп або оренда приміщення, де раніше вже розташовувався зоомагазин. Якщо вам вдасться знайти таку будівлю, ви зможете заощадити на реконструкції приміщень та комунікацій під потреби зооцентру.

У приміщеннях, не пристосованих для утримання тварин та птахів, підприємцю доведеться провести реконструкцію. Причому ця реконструкція має здійснюватись за спеціальним проектом, який можуть виконувати лише ліцензовані проектні організації. Якщо цієї умови не буде дотримано, то магазин не отримає дозвіл на запуск торгових та виставкових площ.

Складність організації такого підприємства багато в чому залежить від того, які тварини продаватимуть у зоомагазині. Якщо підприємець відкриває тематичний магазин, наприклад, лише з рибками або лише з птахами, то рівень складності мінімальний. Якщо ж у центрі планується продаж та виставка екзотичних тварин, а також тварин різних видів, тоді необхідно буде забезпечити безпечне утримання кожного представника фауни. І найчастіше для цього необхідно купувати дороге обладнання, яке контролює рівень вологи, світла, тепла у різних приміщеннях та спорудах зооцентру. Схематичний план відкриття зооцентру:

1.    Реєстрація підприємства.

2.    Підбір приміщення та його реконструкція.

3.    Закупівля тварин та рослин.

4.    Обладнання вітрин та підсобних приміщень.

5.    Укладання договорів з постачальниками.

6.    Підбір персоналу як штатного, так і на контрактній основі.

Орієнтовний термін виконання всіх попередніх та організаційних заходів – близько 3 місяців. Для забезпечення роботи зооцентру площею від 200 до 300 квадратних метрів знадобиться два продавці та два підсобні працівники. Разом з адміністрацією штат зооцентру – не менше 6 осіб. Це має бути враховано підприємцем під час складання бізнес-плану.

Термін виходу на самоокупність та заходи щодо просування бізнесу

Якщо для того, щоб відкрити міні-зоомагазин, вам потрібно 100 тисяч гривень, то для повного повернення протягом шести місяців початкових витрат, а також для покриття витрат на щомісячне обслуговування торгової точки, вам потрібно мати місячний оборот не менше 500 тисяч гривень. Середня націнка на зоотовари – близько 25%. Відповідно, ваш заробіток складе близько 125 тисяч гривень. З них 40 тисяч гривень – заробітна плата продавця, 10 тисяч гривень – податки та комунальні платежі, 10 тисяч гривень – оренда, решта 45 тисяч гривень – адміністративні витрати та погашення стартових витрат. Щоб заробити 500 тисяч гривень на місяць, денний виторг магазину має бути близько 20 тисяч гривень. І це цілком реальне завдання для підприємця. Визначаючи, як розкрутити свій зоомагазин, зверніть увагу на основні напрямки для просування бізнесу з торгівлі зоотоварами:

1.    Вигідне торгове місце.

2.    Рекламні щитки з вказівниками.

3.    Активне просування через соціальні мережі, аж до організації доставки товарів покупцям.

4.    Реклама у місцевих ЗМІ.

Вважається гарним маркетинговим ходом співпраця з ветеринарними клініками. Але така співпраця завжди має бути взаємовигідною, тож підприємець повинен буде відраховувати ветеринарам відсоток від свого доходу.

Починаючи бізнес на торгівлі зоотоварами, будьте готові до того, що вам доведеться пройти попередню підготовку та навчитися розбиратися в різноманітності асортименту та призначень у цій групі продукції. Найкращий спосіб підготовки – власна виробнича практика успішному зоопідприємстві. Але так щастить далеко не кожному. Альтернативою вважається самоосвіта, а також постійні консультації з ветеринарами, які допоможуть уникнути комерційних помилок.