Фаст-фуд: малий бізнес на вуличній їжі

Вуличний фаст фуд, як бізнес теж може бути представлений у різних форматах, все буде залежати безпосередньо від стартового капіталу та можливості орендувати приміщення в хорошому місці. Які ж основні формати фаст-фуду популярні у нас на ринку?

Ось список основних форматів:

1.    Вулична торгівля в кіоску. Вона є досить мобільною версією бізнесу, оскільки якщо місце для торгівлі не буде прибутковим, ви зможете переїхати на іншу орендну площу. Вкладення у такий формат бізнесу невеликі, а це зумовлює і високу конкуренцію саме у цьому форматі торгівлі. У такий ларьок монтується все необхідне обладнання для приготування їжі, яку ви оберете для асортименту. У цьому форматі є деякі складнощі з отриманням дозволу на торгівлю, це дуже бюрократичний процес, який може тривати багато часу.

2.    Бізнес на продажі фаст-фуду в стаціонарному кафе. Це зазвичай невеликі кафетерії, в яких розміщено кілька столиків та барна стійка, на тлі якої розташоване велике меню. У меню таких закладів зазвичай входять бургери, страви з курки, картопля фрі та напої. Непоганий варіант, який виграє у попереднього формату тим, що надає більше комфорту для клієнта в холодну пору року, але й вкладення у цей бізнес вищі. Так як орендна плата більше та й обладнання потрібно буде закуповувати більше, навіть тих самих меблів.

3.    Торгівля фаст фудом з візка. Це найдешевший вид старту у цьому напрямі. Зазвичай такі формати обирають підприємці, які хочуть продавати продукцію на великих ринках, чи то речових, чи то продуктових. У меню зазвичай входить одна або дві страви, наприклад чебуреки та хот-доги, а також напої, а влітку морозиво. Багато у такому форматі не заробити.

4.    Фаст фуд на колесах. Такий бізнес чимось схожий з торговим кіоском, але суть у тому, що він ще мобільніший і має більшу безпеку, оскільки на ніч є можливість транспортувати вашу торгову точку в гараж. Для того, щоб працювати в такому форматі, також буде досить складно отримати потрібні документи.

Ми розглянули основні, найбільш популярні формати точок з відкриття фаст-фуду. Який з цих форматів вибрати для вашого малого бізнесу вирішувати вам, тут уже потрібно буде виходити з фінансових можливостей та пропозицій на ринку орендної нерухомості.

Бізнес ідеї для фаст-фуду

Давайте розглянемо основні напрямки та види страв, які продаються у точках з вуличним харчуванням. Багато підприємців обирають якийсь один напрямок страв та працюють саме над ним. Ось основні ходові страви:

·       хот-доги;

·       шаурма;

·       бургери, сендвічі та бутерброди;

·       біляши та чебуреки;

·       кури гриль + картопля фрі;

·       пончики;

·       різні булочки та випічка;

·       здоровий фаст фуд. Це новий вид бізнесу, який набирає популярності в Європі. Зазвичай це готові контейнери зі здоровою корисною їжею, до складу якої входять нарізані овочі та фрукти. Зазвичай таке харчування становлять відповідно до балансу вітамінів. А на хвилі тренду на здоровий спосіб життя ви можете непогано на цьому заробити, але ця ідея підходить тільки для великих міст.

 Якщо ви все ще думаєте, який фаст-фуд відкрити, тоді проаналізуйте конкурентів, подивіться яка група страв відсутня у вашому районі торгівлі і можете сміливо відкривати один з цих напрямків.

Документи

З основних документів, які потрібні для відкриття фас-фуду можна виділити наступні:

·       оформити ФОП;

·       вказати КВЕД на діяльність;

·       отримати дозвіл на торгівлю від міської влади;

·       договір оренди або купівля місця;

·       сертифікати на продукцію та обладнання;

Місце для торгівлі

Залежно від формату закладу, вам потрібно буде враховувати різні вимоги до приміщення. Так для того щоб відкрити маленький фаст фуд, наприклад в кіоску вам потрібно буде підключитися до електромережі і водопроводу. Зазвичай це стаціонарні кіоски, які встановлюються на тривалий час.

Якщо плануєте невелике кафе, то потрібно буде зробити хороший ремонт та грамотно розташувати столи, щоб люди не заважали одне одному. Зазвичай на день у такому закладі йде великий потік людей, тому зручність має бути на першому місці.

Розмір приміщення під мобільну торгівлю може бути близько 5 – 8 кв., а під кафе від 40 кв. і вище.

Обладнання для відкриття фаст-фуду

Ідемо далі, тепер поговоримо про те, що потрібно, щоб відкрити фаст-фуд у своєму місті. Крім перерахованого вище, а саме документів та оренди приміщення вам потрібно буде закупити обладнання та продукцію. Давайте розглянемо, які види апаратури та пристроїв вам потрібно буде купити під цей бізнес залежно від формату. Ми вкажемо загальний список, а ви можете вибрати тільки потрібний вам напрямок.

Для початку вам знадобиться закупити необхідне обладнання:

·       апарат для випікання млинців – $350;

·       гриль – $300 – $400;

·       фритюрниця – від $200;

·       обладнання для приготування шаурми – $400 – $500;

·       пончикові апарати – від $350;

·       конвекційна піч – від $1000;

·       холодильник – $400;

·       лінія роздачі – від $3000;

·       розстоювальна шафа (розморожує напівфабрикати) — від $500;

·       стелажі та вітрини, касовий апарат;

·       меблі;

·       мийка;

·       кава машина та чайник;

·       робоча поверхня;

·       витяжка;

·       кондиціонер;

Вартість обладнання була взята з середнього цінового сегмента у вітчизняних інтернет-магазинах. Деяких апаратів зі списку вам знадобиться кілька. Але ви вже можете оцінити зразкові витрати на цю статтю витрат.

Також вам потрібні будуть витратні матеріали:

·       одноразовий посуд: ложки, виделки, стаканчики, тарілки;

·       серветки;

·       пакети та фірмова паперова упаковка;

Скільки коштує відкрити фаст-фуд?

Тепер давайте розглянемо фінансове питання складання бізнес-плану фаст-фуду. Ми братимемо розрахунки для невеликої торгової точки, яку можна навіть розмістити в маленькому місті і отримати непоганий прибуток. На нашу думку, це найбільш ходовий варіант.

Стартові витрати:

1.    Купівля обладнання – від $3000.

2.    Вивіска з назвою – $150.

3.    Оформлення пакета документів – $300.

Щомісячні витрати:

·       оренда кіоску та місця під торгівлю – $200 – $300;

·       оплата комунальних послуг – від $150;

·       зарплата продавцю – $250;

·       податки – $150;

·       закупівля товару – $1000;

Дохід буде залежати від розташування, якості їжі у вашому фаст-фуді, цінової політики та асортименту.

Можна сказати точно, що середня націнка на їжу – 90% – 130%. А за правильного розташування можна вийти на непоганий обсяг продажів. До того ж, цей бізнес дуже добре масштабується.

Якщо ви маєте якісь доповнення до цієї статті, пишіть їх, будь ласка, в коментарях. Нашим читачам буде корисна будь-яка інформація від власників такого бізнесу.