EQ: навіщо розвивати емоційний інтелект в бізнесі

Вважається, що EQ (emotional quotient) має сильний зв’язок із результатами діяльності людини в бізнесі та має вплив на те, як вона бачить себе та інших. Зокрема, емоційний інтелект допоможе бізнесу покращити наступні процеси.

Виявляти проблеми між співробітниками. Керувати роботою працівників може бути складно, незалежно від їхньої кількості. Навіть якщо усі намагаються дотримуватися однієї мети, кожна особистість за своєю природою відрізняється. Використовувати емоційний інтелект означає розуміти різноманіття характерів та відповідно реагувати на кожен можливий виклик. EQ допомагає визначити, що допомагає максимізувати залученість колег у роботу, а отже, підвищити її ефективність.

Краще зрозуміти бізнес-цілі клієнта. Емоційний інтелект і емпатія є ключовими факторами для досягнення успіху в бізнесі. Важливо розуміти поточні та довгострокові бізнес-цілі клієнта як на інтелектуальному, так і на емоційному рівні. Це дозволить запропонувати йому найкращі можливі рішення.

Співпереживати клієнтському досвіду. За допомогою EQ компанії можуть вийти за рамки продажу продуктів і послуг та навчитися співчувати досвіду клієнтів, яким би він не був. Це може бути консультація та розуміння невдоволення, адекватна відповідь на грубість клієнта тощо. Здатність емоційно поставити себе на місце клієнта є великим кроком назустріч підвищенню лояльності клієнта. Використовуючи емоційний інтелект, можна попередити безліч конфліктів, залишатися професіоналом і зменшити стрес.