Як відкрити бізнес за кордоном?

Стратегія №1

Копіювання бізнесу

Інша мова — це не основна проблема при відкритті бізнесу за кордоном. Проте є великі відмінності у споживчій культурі та звичках, стилі ведення бізнесу, взаєминах зі співробітниками тощо. Разом ці проблеми створюють максимально некомфортні умови для розвитку бізнесу. Впевнені, що ви не бажаєте витрачати роки на відкриття власної справи за кордоном. Спробуйте знайти успішний бізнес у вашій ніші. Керуйтеся об’єктивними показниками: кількість клієнтів, оборот, прибуток, швидкість зростання.

Скопіюйте формат бізнесу: надавайте подібні послуги за подібними цінами, використовуйте відповідне візуальне оформлення. Уважно вивчіть, як цей бізнес робить рекламу та на які канали поширює. Тільки через деякий час ви зрозумієте, що працює, а що ні, а також, що слід покращити та змінити.

Купівля готового бізнесу

Успішна стратегія — купівля вже готового бізнесу. Якщо ми говоримо, наприклад, про США, то це більш ніж доступно. Проте існує вагомий мінус: складно знайти бізнес, що вже успішно працює саме у вашій ніші. Але якщо вам пощастить, то набагато вигідніше купити робочу компанію, а не створювати її з нуля.

Стратегія №2

Швидка перевірка ідей

Якщо ви підприємець зі стажем, то ваш досвід може працювати проти вас. Ви вже змогли розробити модель свого бізнесу, тому не дивно, що вам захочеться її повторити. Але за кордоном інше середовище та інші споживачі. Будь-яку ідею необхідно адаптувати до навколишнього світу. Тому швидко тестуйте нові ідеї та гіпотези замість того, щоб керуватися виключно власним досвідом.

Наприклад, вам прийшла ідея продавати вживані автомобілі. В Україні це доволі успішний бізнес. У США ви побачили, що ринок великий, а конкуренти не надто сильні. На перший погляд, все легко і просто. Але спробуйте запакувати продукт, зробити рекламу та отримати відгуки. Пошукайте потенційних клієнтів та перевірте, чи будуть вони реагувати на ваш оффер.

Якщо гіпотеза не спрацювала — не варто сидіти та довго намагатися розгадати, чому так вийшло. Шукайте іншу ідею і перевіряйте вже її. Тестування різних ідей допоможе вам швидко зайти на ринок.

Стратегія №3

Знайти локального партнера

Уявімо, що в Україні у вас є архітектурне бюро. Ви змогли зібрати ефективну команду та реалізувати масштабні проєкти. Найкращий спосіб вийти на іноземний ринок — знайти місцеве архітектурне бюро та домовитись про партнерство. Вони продовжуватимуть роботу з клієнтами, задаватимуть основний лейтмотив та стилістику. Тоді як ви будете виконуватимете технічну роботу.

Так, це не так прибутково, але дуже реалістично. Наприклад, американський ринок дуже різноманітний: у Флориді люди купують одне, на Манхеттені — інше. Робота з партнером допоможе вам вивчати місцевий ринок та потреби аудиторії, при цьому заробляючи. Для цього вам потрібно розібратися в собі та зрозуміти, у чому ваша перевага і що ви можете запропонувати майбутнім клієнтам. Але не розраховуйте, що вам вдасться знайти партнера відразу,​​ адже далеко не всі іноземні підприємці хочуть розширюватися і виходити із зони комфорту.

Стратегія №4

Бізнес-ком’юніті

Створення нового бізнесу в новій країні — складний процес. Наодинці важко продумувати та прораховувати варіанти, шукаючи поради тільки у книгах та статтях. Варто приділити багато уваги саме тестуванню ідеї, спілкуванню з людьми та відстежуванню їхньої реакції. Ідеальним місцем для цього може стати — бізнес-ком’юніті.

Ком’юніті та нетворкінг дозволяють створювати нові бізнес-зв’язки, знаходити партнерів, швидко дізнаватися про мислення місцевих підприємців. Безперечно, для цього потрібно знати мову та культуру. Більшість таких об’єднань або повністю безкоштовні, або не вимагають великих витрат за участь в них.

Всі ці інструменти не варто недооцінювати, адже кожен з них може допомогти реалізувати вашу бізнес-ідею в новій країні.