Доставка здорового харчування

Затребуваність ніші підтверджує наявність більш ніж трьох десятків різних компаній, які приймають замовлення на приготування та доставку здорової їжі у Київі. Усередині напряму вже сформувалися вузькоспрямовані сегменти:

1.    Доставка страв з відомих ресторанів, кафе – напрямок практично монополізований великими кур’єрськими службами.

2.    Їжа домашнього приготування – крім кур’єрської служби, підприємці організовують роботу власної кухні.

3.    Приготування дієтичного меню — компанія розробляє раціон і в обумовлений час привозить клієнту готові денні чи тижневі бокси.

Головні причини стабільного зростання попиту на здорову їжу в Україні – складнощі з пошуком натуральних продуктів, особливо для жителів мегаполісу; та зайнятість, яка не дозволяє забезпеченим городянам багато часу проводити на кухні. Дбаючи про своє здоров’я, люди готові делегувати доставку фермерських продуктів та приготування звичних страв компаніям.

При цьому доставка здорової їжі як бізнес стикає підприємця віч-на-віч із такими труднощами:

·       Новизна – маленьким містам послуга мало знайома, тому клієнтську базу доводиться збирати буквально за одним замовником.

·       Дорожнеча реклами – оскільки напрямок є новим, для залучення клієнтів доводиться довго оплачувати рекламу (зовнішню, інтернет).

·       Конкуренція – незважаючи на новизну саме ніші здорових страв, кур’єрські служби давно приймають замовлення на обіди, тому доведеться конкурувати з фастфудами, китайською кухнею, піцеріями, привчаючи цільову аудиторію до можливості харчуватися смачно, контролюючи калорії.

Цільова аудиторія бізнесу з доставки здорового харчування

1.    Молоді мами потребують дієтичної їжі для підтримки лактації.

2.    Люди, які бажають скинути вагу, їм можна пропонувати індивідуальні раціони харчування, розроблені нутриціологами, тренерами, дієтологами.

3.    Професійні спортсмени та фітнес-аматори – найбільша категорія клієнтів, тільки заради якої варто відкрити бізнес доставки здорової їжі.

4.    Люди з захворюваннями ШКТ – намагаючись вилікувати симптоми гастриту, виразки, хворому доводиться дотримуватися суворих харчових обмежень.

5.    Офісні працівники – категорія вічно зайнятих клієнтів, яким не вистачає часу на приготування повноцінних обідів.

6.    Бізнесмени — схожа на попередню категорію, якій важливо харчуватися смачно і корисно, не докладаючи до цього жодних зусиль.

7.    Вегани, вегетаріанці – прагнучи зберегти живу природу, дбають і про власне самопочуття.

Складаючи бізнес-план служби доставки здорового харчування, постарайтеся сконцентруватися на одній максимум трьох категоріях потенційних клієнтів. Знайдіть їх головний «біль» і, враховуючи його, організуйте продажі.

Наприклад, офісним працівникам, що худнуть, важко контролювати калорійність їжі, підраховувати вміст білків, вуглеводів, складно знайти час на приготування їжі. Тому такі люди постійно дотримуються дієти. Запропонуйте готові бокси на кожен прийом їжі протягом дня і випадковий замовник швидко стане постійним клієнтом.

Рівень конкуренції та ризики

Серед служб, що доставляють їжу, конкуренція висока — важко пройти вулицею, не побачивши велосипедистів/скутеристів з різнокольоровими рюкзаками. Але в більшості випадків кур’єри везуть піцу, бургери або роли, ніша здорових обідів поки що доступна для новачків.

Щоб уникнути провалу, ретельно проаналізуйте сферу саме у вашому регіоні. Переваги існуючих служб доставки здорової їжі як бізнесу:

·       індивідуальні консультації з фахівцями;

·       веганське меню;

·       робота 24/7;

·       програми лояльності – “пробний день”;

·       наявність зручного застосунку;

·       калькулятор калорій поряд з найменуванням страви;

·       замовлення на тривалий час;

·       можливість самовивезення;

·       швидке прибуття кур’єра.

Щоб обійти конкурентів, можна взяти на озброєння всі ці переваги + запропонувати нову послугу — наприклад, використання в приготуванні страв тільки місцевих фермерських овочів, набори продуктів для самостійного приготування конкретних страв, традиційну національну і при цьому дієтичну їжу.

Скільки потрібно вкласти та скільки реально заробити?

Розмірковуючи, як розпочати доставку правильного харчування, приготуйтеся до суттєвих витрат:

Орієнтовна сума початкових інвестицій сягає 1 мільйонів 250 тисяч гривень. Щомісячні витрати – 200 000-300 000 гривень.

Термін окупності залежить від кількості замовлень. Якщо готувати по 500 порцій їжі щодня, то навіть з огляду на витрати на кур’єрів вдасться заробляти 200 000 чистого прибутку щомісяця. Відповідно, повернути вкладення цілком реально за 6–8 місяців.

3 поради для тих, хто вирішив розпочати свій бізнес з доставки здорової їжі

На папері будь-яка ідея виглядає привабливою. Насправді більшість бізнесів закривається у рік. Щоб ваш проект уникнув такої долі:

1.    Складіть докладний бізнес-план. Документ дозволить оцінити, наскільки ідея є перспективною для вашого міста. Якщо раніше не займалися підприємництвом, доручіть завдання професіоналам.

2.    Залучайте партнерів. Доставка здорової їжі як бізнес потребує великих вкладень, тому інвестори допоможуть фінансами, а співвласники виконають частину завдань, щоб прискорити запуск.

3.    Слухайте аудиторію. Клієнти самі підкажуть, яка саме послуга їх цікавить.

Бажаєте простіше? Шукайте гарячі пропозиції у нашому каталозі. Купівля діючої кур’єрської служби дозволить з перших днів отримувати прибуток.