Як вести переговори з інвесторами

Якщо ви хочете збільшити капітал шляхом залучення інвесторів, вам знадобляться міцні нерви та відмінні навички ведення переговорів. Це зовсім не схоже на інші типи комунікації.

Дайте зрозуміти інвесторам, що ви добре знаєте свою галузь та бізнес. Не бійтеся показати, що ви не є експертом у якихось деталях. І коли справа доходить до останнього, не бійтеся ставити запитання під час бесіди.

Говоріть мовою цифр та конкретних фактів. Інвестори — люди з грошима. А гроші люблять рахунок. Надайте звітність за минулі періоди, якщо це доречно. Показуйте плани та докладні розрахунки, але залиште розлогі прогнози на кшталт «цього року ми наростимо оборот вдвічі».

Кажіть тільки про свій бізнес. Інвестори оцінюють саме його, тому ваші скарги на недосконалий податковий кодекс чи погану кон’юнктуру ринку будуть недоречними. Те саме стосується обговорення конкурентів.

Якими б спекотними не були переговори, завжди залишайтеся професіоналом. Інвестори не визнають грубості, навряд чи схвалять лестощі. Будьте наполегливими та впевненими в собі, викладаючи свої потреби. Те, як ви ведете переговорний процес, дає уявлення про ваш стиль управління бізнесом.

Пам’ятайте, що у переговорах з інвесторами емоції — не найкращий помічник. Намагайтеся контролювати їх, щоб аналізувати факти та приймати зважені рішення.