Як малому бізнесу працювати з блогерами: 5 порад

Кілька рекомендацій для підприємців, які допоможуть знайти свого блогера та ефективно співпрацювати з ним.

Зверніть увагу та місцевих блогерів. Не потрібно усім гнатися за «мільйонниками». Місцевий інфлюенсер з кількома тисячами підписників теж може зробити гарні продажі. А для впізнаваності бренду краще замовити рекламу одразу в кількох більш відомих блогерів.  

Вибирайте активних інфлюенсерів з живою аудиторією. Варто кілька днів простежити за блогером: що він постить, як реагує аудиторія на його дописи. Якщо є гарна активність на сторінці, то в такого лідера думок можна замовляти послуги. До того ж шукайте блогерів не тільки в інстаграмі, а й у тіктоці. Там дуже жива й активна аудиторія.

Обирайте свою нішу. Наприклад, якщо блогер активно займається спортом, то в нього варто рекламувати спортивні товари. У блогерок-матусь — товари для дітей тощо. Реклама має органічно вписуватися у звичний контент лідера думок.

Домовляйтеся про нюанси заздалегідь. Спочатку треба все обговорити, погодити технічне завдання й тільки потім оплачувати роботу. Інакше може виникнути ситуація, коли блогер не погоджується казати текст, щось робити в кадрі й взагалі зробить усе на власний розсуд. Так само важливо чітко встановити строки реклами. 

Просіть актуальну статистику. В піар-акаунтах її можуть оновлювати дуже рідко, тому краще знати свіжі дані щодо активності аудиторії лідера думок. 

Рекомендація для власників товарного бізнесу: майте гарний запас товару, який рекламуватиметься блогером. З великою імовірністю підписники блогера жадатимуть саме його. І якщо ви виявитеся не готовими до напливу клієнтів, реклама може не окупитися по вашій вині.