Як керівнику навчитися керувати увагою

Зосереджена увага є ключовим ресурсом для ефективного керівництва. Щоб навчитися керувати увагою, керівник може використовувати наступні поради:

  1. Зміцнити здатність до уваги за допомогою медитації, відпочинку на природі, регулярних занять спортом та гарного сну.
  2. Перекрити можливості “витоку” уваги, вимкнувши телефони та все, що може відволікати увагу своїми звуковими або світловими сигналами під час важливої ​​роботи.
  3. Уникнути багатозадачності, особливо під час виконання складних завдань.
  4. Робити перерви, щоб дати мозку можливість перезавантажитися й подивитися на робочі проблеми під іншим кутом.
  5. Не надто напружуватися і давати собі можливість відновити внутрішні ресурси, якщо виникає стрес. Також, виконуючи роботу, можна починати з легких завдань, а потім переходити до складніших, щоб зберегти концентрацію.

Ці поради можуть допомогти керівнику підтримувати зосереджену увагу, що дозволить досягати більшої продуктивності та ефективно керувати своїм часом і ресурсами.

Найдорожчий ресурс лідера — це зосереджена увага. Коли спрямовуємо увагу на конкретне завдання, то з мінімальними витратами часу досягаємо максимального ефекту. Ключ до концентрації уваги лежить у галузі управління емоціями.

Зміцнюйте здатність до уваги. Медитація, відпочинок на природі, регулярні заняття спортом і гарний сон зміцнюють увагу, допомагають позбутися відволікаючих факторів і керувати емоціями ефективно. 

Перекрийте можливості «витоку» уваги. Увага ефемерна, наша здатність зосередитись дуже обмежена. Відволікаючі фактори можуть підірвати найефективніше керівництво, тому слід уникати будь-яких «витоків» уваги. Вимкніть телефони та все, що відволікає увагу своїми звуковими або світловими сигналами під час важливої ​​роботи.

Уникайте багатозадачності. Складна робота вимагає повної зосередженості. У дуже важливих справах багатозадачність призводить до неефективності.

Зробіть перерву. Продуктивний управлінець розуміє, що найефективніший шлях до продуктивності лежить через неробство. Відпочинок дасть мозку можливість перезавантажитися й подивитися на робочі проблеми під іншим кутом. Дуже корисною для мозку буде перерва на прогулянку, фізичні вправи чи медитацію. 

Не надто напружуйтеся. Стрес — це ворог концентрації. Якщо не виходить його уникнути, потрібно давати собі можливість відновити внутрішні ресурси. Дослідження виявили, що найуспішніша стратегія для збереження концентрації — трохи попрацювати, а потім зробити коротку перерву.