Відкриваємо салон лазерної епіляції

Згідно з опитуваннями потенційної клієнтури, а також аналізу відвідуваності існуючих у країні студій відкриття салону епіляції – вигідний бізнес. Ця послуга є однією з регулярно затребуваних серед жіночого населення. Запис у майстрів у сезон, як правило сформований на місяць вперед.

Основними споживачами послуги є представниці середнього класу до 45 років — це близько 75% клієнтів. Ще 25% становлять чоловіки до 40 років та підлітки обох статей.

Процедуру спочатку повторюють приблизно один раз на місяць, поступово збільшуючи інтервали до півроку. Отже, в середньому, клієнт повторно звертатиметься за послугою 1 раз на 2–3 місяці. Виходячи з цих даних, відкрити салон епіляції – вигідне рішення для великих населених пунктів та великих міст, де потенційних споживачів досить багато.

Готовий бізнес, франшиза або відкриття салону лазерної епіляції з нуля

При ухваленні рішення відкрити салон лазерної епіляції та будувати бізнес на наданні бьюті-послуг перед майбутнім власником відкриваються три можливості:

·       купити готовий салон з власною клієнтською базою і можливістю найму співробітників, що зарекомендували себе;

·       придбати франшизу однієї з найпопулярніших салонних мереж, які давно працюють на ринку;

·       почати все з нуля і будувати свою справу на власний розсуд.

Кожен з способів має свої переваги та недоліки.

Купівля готового бізнесу

Іноді власники виставляють свої салони на продаж разом з обладнанням та клієнтською базою. Тому відкрити салон епіляції можна, купивши вже працюючий бізнес. З одного боку, це вигідне придбання – не потрібно витрачати зайвий час на підбір та закупівлю меблів, апаратури та іншого обладнання, формування бази клієнтів та інші організаційні питання.

З іншого боку, на продаж прибуткової справи мають бути причини і їх рекомендується з’ясувати. Якщо салон продається тому, що власник знайшов щось привабливіше для себе, то все гаразд. Якщо причина продажу — поява проблем у бізнесі та зниження прибутковості, варто замислитися про доцільність такої покупки.

Франшиза

Перед тим як відкрити салон лазерної епіляції з франшизи, варто дізнатися якнайбільше про мережу, що надає готову бізнес-модель. Зазвичай до плюсів такого співробітництва належить надання стандартних алгоритмів роботи, консультативна допомога та наявність розкрученого імені. Серед мінусів — чимала вартість франшизи та суворі корпоративні стандарти, яких доведеться дотримуватись відповідно до умов.

Власна справа

Рішення відкрити салон епіляції з нуля потребує більше ресурсів та часу, довгого розкручування та глибокого вивчення нової для себе галузі бізнесу. Окупити вкладення та вийти на прибуток вийде не відразу. Але тільки так вдасться створити свій індивідуальний імідж та ім’я, який надалі працюватиме на власника.

Що потрібно для відкриття салону лазерної епіляції?

Перед тим як відкрити бізнес на епіляції, потрібно визначитися, як саме буде побудовано роботу — з франшизи, на готовій матеріально-комерційній базі або з нуля.

У першому випадку всі необхідні інструкції надає мережа, зокрема, озвучує список вимог до приміщення, обладнання, рівня підготовки працівників та інших деталей. У другому необхідні лише реєстрація, отримання дозволів на діяльність та набір персоналу.

Щоб відкрити салон лазерної епіляції з нуля, потрібно виконати всі етапи підготовки:

1.    Реєстрація підприємницької діяльності та оформлення документів.

2.    Пошук відповідного приміщення.

3.    Купівля обладнання, меблів та витратних матеріалів.

4.    Відбір персоналу, обговорення формату співробітництва.

5.    Встановлення стандартів роботи та навчання співробітників.

6.    Створення сторінок у соціальних мережах, власного сайту.

7.    Проведення рекламної кампанії.

8.    Відкриття.

Як відкрити центр лазерної епіляції: реєстрація бізнесу

Для відкриття будь-якого виду бізнесу потрібна офіційна реєстрація діяльності відповідно до законодавства.

Як відкрити салон лазерної епіляції? Покрокова інструкція оформлення:

1.    Реєстрація підприємницької діяльності. Один з варіантів — зареєструватися як ФОП. Це найпростіший спосіб офіційного оформлення бізнесу щодо надання послуг. Реєструватися як юрособа варто тим, у кого такі вимоги висувають умови франшизи або передбачається спільне ведення бізнесу з партнерами.

2.    Вибір виду діяльності. Усі види діяльності наведені у класифікаторі КВЕД.Слід враховувати, що деякі види доступні тільки для юридичних осіб.

3.    Відкриття розрахункового рахунку. Наявність офіційного банківського рахунку дає підприємцю додаткові можливості та переваги, наприклад, отримання оплати з карток клієнтів за допомогою еквайрингу, можливість реалізації зарплатного проекту для персоналу, потенційний доступ до кредитування та овердрафту, безготівкові розрахунки з контрагентами та багато інших операцій.

Рішення щодо відкриття салону епіляції потрібно приймати виважено.

Пошук приміщення для кабінету

Правильний вибір приміщення – один з ключових факторів успішності майбутнього салону. Вимоги існують до місця розташування, площі приміщення, а також до благоустрою, санітарного стану та безпеки.

Скільки коштує відкрити салон лазерної епіляції у проекції витрат на нерухомість – залежить, в першу чергу, від регіону, параметрів приміщення, його розташування та способу придбання (купівля або оренда).

Рекомендується вибирати приміщення у людних місцях – заселені багатоповерхові райони, торгові центри, центр міста, бізнес-квартали. Чим вищий людський трафік, тим більше шансів на успіх. Економія тут недоречна — дешевші приміщення далеко від жвавих вулиць часто стають початком кінця бізнесу, пов’язаного зі сферою послуг.

Що можна вибрати як приміщення, щоб відкрити салон епіляції:

·       комерційні площі офісного типу з окремим входом;

·       приміщення у будинках фітнес-центрів;

·       кабінети в працюючих бьюті-студіях.

Ключові вимоги до стану та функціональності приміщення:

1.    Наявність водопостачання. Раковина з холодною та гарячою водою – обов’язкова умова санітарії.

2.    Освітленість. Послуги епіляції належать до робіт високої точності, тому в кабінеті має бути достатнє природне світло, а також обладнані точки штучного освітлення.

3.    Вентиляція. Примусово-витяжна система вентилювання, можливості провітрювання та кондиціонер запобігають перегріву обладнання та продовжать термін його служби.

4.    Опалення. Це запорука як комфорту клієнтів, так і працездатності апаратури. Переохолодження води в лазерному апараті неминуче призведе до його виходу з експлуатації.

5.    Відсутність поверхонь, що відбивають. Спалах лазера не повинен відбиватися від стін, стель та робочих поверхонь під час процедури. Дзеркальна стеля, глянсовий кахель, хромовані столи неприйнятні. Дзеркало для клієнтів на час проведення процедури слід закривати фіранкою або ширмою.

6.    Протипожежна безпека. Наявність вільних проходів, вогнегасника, а в деяких приміщеннях і запасного виходу суворо контролюються.

Найчастіше, щоб відкрити салон епіляції, приміщення беруть в оренду – це зручніше та вигідніше. Договір має бути укладений відповідно до юридичних нормативів з описом об’єкта, реквізитами сторін угоди, зазначенням терміну оренди та її вартості, розміру та умов внесення орендної плати, прав та обов’язків сторін, відповідальності у разі порушення пунктів договору. Після укладання договір необхідно зареєструвати.

Не завжди орендоване приміщення можна відразу починати використовувати. Спочатку рекомендується зайнятися його дизайном, а за необхідності – косметичним ремонтом. Дизайн-проект краще довірити професіоналам — це дозволить уникнути поширених помилок, але й спростить завдання будівельникам.

Якщо орендується окреме приміщення, яке раніше було офісом або магазином, буде потрібний капітальний ремонт з переобладнанням водопостачання, вентиляції та інших комунікацій.

Лазерне обладнання для салону

Вибір лазерного обладнання – одне з найбільш відповідальних завдань. Економія при виборі може виявитися зовсім не економною — дешевий та низькоякісний апарат швидко вийде з ладу та призведе до нових витрат.

Перед тим, як відкрити бізнес на лазерній епіляції, необхідно вивчити каталоги виробників, порівняти ціни та характеристики, уточнити можливості та терміни доставки, проконсультуватися з представниками компанії.

Епіляційні лазери бувають кількох видів:

1.    Рубінові. Одні з старих і тому не надто дорогих моделей. Ефективно справляється з темною рослинністю у світлошкірих клієнтів. За наявності засмаги або природного смаглявого відтінку шкіри може викликати набряклість.

2.    Олександритові. Ці моделі більш досконалі – вони не завдають шкоди смаглявій шкірі, але не справляються з сивими волосками. Такому обладнанню потрібне додаткове охолодження.

3.    Діодні. Більш ефективний тип лазерів, які видаляють будь-які волоски, крім білих. Додаткові плюси – купірування не тільки цибулини, а й капілярів, які її живлять, а також перегрівання.

4.    Неодимові. Одні з найефективніших апаратів, для яких не має значення колір волосся та шкіри. Крім того, промені купірують судини, не тільки запобігаючи появі нових волосків, але й усуваючи ефект сітки.

5.    ЕЛОС. Електролазерні прилади з глибоким впливом та тривалим ефектом. Основний мінус – тривала обробка ділянок шкіри та висока ймовірність больових відчуттів.

Крім самого апарата, для повноцінного оснащення найпростішого кабінету знадобляться також триммер, стабілізатор напруги або джерело безперебійного живлення, підставка для обладнання, кушетка та стелаж для приладдя. Також необхідний стандартний офісний набір, що включає стіл, стілець, шафу або вішалку, ноутбук, телефон.

Для повноцінного салону додатково знадобляться стійка-ресепшен, крісла або диван для відвідувачів, журнальний столик, кавоварка, кулер, інтер’єрний декор.

Важливий момент — доставку обладнання слід замовляти не менше ніж за тиждень до дати відкриття, щоб мати можливість протестувати апарат та переконатися в його робочих якостях.

Найм персоналу

Під час відкриття кабінету можна обслуговувати клієнтів самостійно. Щоб відкрити салон епіляції, буде потрібно додатковий персонал, що включає майстрів і адміністратора, що управляє. Остання вакансія не є обов’язковою, але значно полегшує роботу салону.

Кількість персоналу залежить від передбачуваних масштабів діяльності та графіка роботи. При графіку 2/2 на апаратне робоче місце потрібно 2 особи. При графіку 6/1 та наявності вихідного дня салону – 1 людина.

Згідно з класифікатором КВЕД, послуги салону краси не обмежуються одним напрямком. Тому, крім фахівців з позбавлення зайвої рослинності на тілі, можна запросити на роботу представників суміжних послуг — косметолога, майстра нігтьового сервісу, масажиста і т.д.

Варіантів співпраці з персоналом може бути два – працевлаштування чи здавання робочого місця в оренду. Перший варіант кращий — він дозволяє відбирати кадри на власний розсуд і встановлювати єдині стандарти обслуговування всім співробітникам.

На що слід звертати увагу при доборі претендентів:

·       наявність медичної освіти;

·       досвід роботи (обов’язковий на стадії відкриття салону, надалі можна приймати з навчанням);

·       відповідальність;

·       комунікабельність;

·       культура мови;

·       доброзичливість, уміння згладжувати гострі кути;

·       ставлення до спеціальності, роботи та обов’язків.

Для адміністративного персоналу набір вимог практично такий самий, за винятком пункту про медичну освіту. Додатково потрібні навички роботи з комп’ютером, знання базових програм, уміння контролювати кілька процесів одночасно.

Для кожного співробітника необхідно скласти перелік посадових обов’язків та зон відповідальності. Навчання корпоративним стандартам обслуговування включає базові скрипти спілкування – вітання, з’ясування потреб та протипоказань, опис майбутньої процедури, рекомендації щодо подальшого догляду за шкірою після епіляції.

Плюси та мінуси бізнесу у сфері лазерної епіляції

Як бізнес ідея послуги епіляції — досить рентабельна та затребувана сфера, яка не позбавлена ​​деяких недоліків.

До плюсів можна віднести:

·       щодо невисокі витрати на старті;

·       стабільно високий попит;

·       нескладна структура організації;

·       простота просування та залучення клієнтури;

·       перспектива постійних клієнтів.

Основними мінусами відкриття салону епіляції є:

·       висока конкуренція;

·       необхідність досвіду в рекламі та маркетингу для просування;

·       необхідність медичної освіти для майстра;

·       складнощі з отриманням ліцензії.

Незважаючи на недоліки, при грамотній організації діяльності, бізнес у цій сфері досить цікавий і перспективний.