Коли потрібно складати бізнес-план

Відсутність планування може коштувати дуже дорого. Бізнес-план надає детальне пояснення щодо того, як буде здійснювати управління бізнесом, а також коли повернуться інвестиції. Ось три основні ситуації, коли потрібно складати бізнес-план.

1. Залучення фінансування. Це може бути отримання кредитів, грантів, тобто безповоротного фінансування, пропозиція для інвестора. Зазвичай надавач коштів може мати свою форму бізнес-плану, краще скористатися саме нею.

2. Стратегічне планування. Бізнес-план потрібен для роботи підприємства, формулювання цілей та визначення напрямів діяльності, донесення їх до працівників. Такі бізнес-плани є, швидше, стратегіями компаній і можуть формуватися наприкінці кожного року на спільних стратегічних сесіях усіх працівників. Складання бізнес-плану — це фактично процес самооцінки підприємства та побудови карти розвитку компанії на наступні періоди.

3. Новий проєкт. Бізнес-план — це прекрасний інструмент для обґрунтування доцільності впровадження нового проєкту. У процесі формування бізнес-плану визначаємо необхідні ресурси для його впровадження. Це і кошти, і персонал, і обладнання, а також окупність, результати впровадження проєкту.