5 етапів побудови успішного бренду

Бренд — це не просто назва чи логотип. Він сприяє побудові довгострокових взаємин із цільовою аудиторією та підвищує конкурентоспроможність. Здебільшого побудова бренду складається з 5 основних етапів. 

1. Визначення цілей та концепції. Перш ніж розпочати роботу над створенням образу, потрібно визначитись з метою брендингу. Важливо враховувати інтереси споживача: в чому полягає ваша користь та цінність для клієнтів. Далі слід проаналізувати всю наявну інформацію щодо впізнаваності, репутації, її поточного сприйняття споживачами. Визначити особливості та переваги. 

2. Маркетинговий аналіз. Для цього проводиться дослідження поточної ситуації та трендів на ринку, аналіз конкурентів, визначення сегментів цільової аудиторії та складання портрету покупця. В результаті ви зможете визначити ваші головні відмінності від конкурентів, потреби і особливості поведінки споживачів та створити найбільш влучний офер.

3. Будівництво бренду. На основі зібраної інформації формується фундамент майбутнього образу бренду. Він складається з 3 головних «цеглин»: позиціювання, місія та цінності. Відповідно, на цьому етапі ви формуєте певні емоції та асоціації, які буде викликати ваш бренд.

4. Ідентифікація бренду. Це час творчої та креативної роботи, що включає комплексний підхід для ідентифікації бренду: комунікативна складова (створення неймінгу, слогану, ton of voice) та візуальна складова (розробка айдентики). При розробці вербального тону та корпоративного стилю, обов’язково враховуйте позиціювання бренду. 

5. Просування. Бренд створено. Потрібно про нього розповісти потенційним клієнтам. Для цього формується рекламний бюджет, встановлюються KPIs, визначаються найбільш ефективні маркетингові інструменти та канали взаємодії з цільовою аудиторією. Потрібно не просто провести рекламну кампанію, а вірно презентувати бренд на ринку та залучити ЦА.