5 принципів побудови сильної команди

Сильних результатів можна досягти, якщо є злагодженість, творчість та командна робота. Як цього досягти? Дотримуйтесь цих принципів.

1. Сильна команда складається із сильних гравців. Коли ми беремо в сильний колектив слабкого співробітника, всі колеги починають від цього страждати. Якщо розробник сайту не написав функціонал кнопки на сайті — клієнт не потрапив у воронку компанії, відділ маркетингу не зміг передати його продавцям. Через це не відбувся продаж продукту і компанія не отримала дохід.

2. У команди завжди є мета. Щоб група людей діяла як команда, вона має знати мету. Заради чого вся ця гра? У спорті це просто. Наприклад, потрібно забити більше м’ячів у ворота супротивника, щоб виграти матч. У бізнесі цілі різноманітніші, але команда завжди повинна їх знати.

3. Кожен гравець знає свою роль. Кожен співробітник повинен знати свою сферу відповідальності, а також ті функції, які закривають його колеги. Тільки в цьому випадку можна взаємодіяти. 

4. Писані та неписані правила. Це кодекс, який визначає, що допустимо в команді, а що — ні, які у нас стосунки, взаємодія один з одним і таке інше. Не думайте, що команда створить його сама собою. Це має зробити сильний лідер. Звичайно, деякі не люблять інструкції, регламенти та документи. Але без основних принципів, зафіксованих на папері, створити команду неможливо.

5. Команда не може працювати без капітана. У команди має бути керівник. Має бути людина, відповідальна за постановку цілей, розподіл ролей, показники продуктивності. І все це робота керівника. На чолі успішної команди завжди стоїть усвідомлений та компетентний керівник, який знає, що робить.