Магазин сухофруктів

Інтерес до здорового харчування породив нову хвилю попиту на сухофрукти та горіхи. Їх купують для швидкого і здорового перекушування, беруть з собою в дорогу і на роботу, віддають перевагу цукеркам і тістечкам. На відміну від свіжих ягід та фруктів, сухофрукти та горіхи довго зберігаються і продавати їх можна незалежно від сезону.

Витрати та прибуток

Вкладення на старті становлять 100’000 грн. без урахування поточних витрат. Прибуток залежить від обсягів продажу. Чекати хорошої виручки спочатку не доводиться. Хорошим показником буде чистий дохід у розмірі 20-30’000 грн. Зі зростанням клієнтської бази зростатиме і прибуток — від 10’000грн і вище. Прогнозований термін виходу на окупність – півроку-рік.

Дозволи та документи

Для реєстрації достатньо оформити ФОП. Процес оформлення не складний. Заповнити заяву про реєстрацію можна прямо у податковій, щоб уникнути помилок та повторного подання.

При укладанні договорів з постачальниками не забудьте про сертифікати якості на продукцію, оскільки йдеться про продукти харчування.

Вибір приміщення для магазину сухофруктів та горіхів

Для маленької точки підійде приміщення площею 15-20 кв. м., крім додаткового підсобного приміщення. У приміщенні має бути сухо та тепло, щоб товар міг зберігатися максимально довго без втрати якості. Наявність комунікацій та відповідність санітарно-гігієнічним вимогам є обов’язковими критеріями під час вибору місця під майбутній магазин.

Як варіант розгляньте критий павільйон на ринку, кіоск на жвавій зупинці в спальному районі, відділ у торговому центрі. Закладіть на оренду щонайменше 10’000 грн. на місяць.

Устаткування

Для облаштування магазину вам знадобиться стандартний набір обладнання: полиці та стелажі для продукції, меблі для продавців та касовий апарат для проведення безготівкових розрахунків.

Заощадити можна за рахунок купівлі обладнання б/в. Ідеальний варіант – орендувати приміщення, де раніше знаходився магазин. Якщо проект закрився, а не просто з’їхав, то з більшою ймовірністю колишній власник продасть обладнання за низькою ціною або залишить на місці.

Як вибрати постачальника для магазину сухофруктів та горіхів?

Закупівля та перепродаж товару — основна схема для подібного бізнесу. Купуйте продукцію оптом за мінімально низькою ціною, а перепродуйте вже з накруткою.

Основний асортимент горіхів:

1.    Грецький горіх смажений.

2.    Волоський горіх сирий.

3.    Арахіс смажений.

4.    Арахіс сирий.

5.    Мигдаль.

6.    Кешью.

7.    Фісташки.

 Основний асортимент сухофруктів:

1.    Чорнослив сушений.

2.    Чорнослив в’ялений.

3.    Фінік світлий.

4.    Фінік темний.

5.    Родзинки світлі.

6.    Родзинки темні.

7.    Декілька видів кураги.

Не купуйте надто дорогі сорти, не виключено, що вони не будуть мати попит у покупців і вам доведеться продавати їх з мінімальною націнкою. Якщо є можливість працювати на замовлення, заздалегідь попередьте клієнтів про таку послугу. Так ви зорієнтуйтесь у попиті та зможете розширити асортимент за рахунок популярних позицій. Наприклад, попитом можуть користуватися такі сушені ягоди та фрукти, як шипшина, вишня, журавлина, яблука.

Персонал

Для початку найміть тільки продавців, а замовленнями продукції та просуванням магазину займайтеся самі. За сприятливого розвитку проекту вдасться відійти від справ повністю і лише координувати роботу магазину.

З урахуванням роботи без вихідних найміть двох продавців з змінним графіком. Витрати на зарплату персоналу, виходячи з середньої заробітної плати у цій сфері у регіоні становитимуть 10’000 грн. Зекономити можна, якщо спочатку продажу ви берете на себе.

Як рекламувати бізнес з продажу сухофруктів та горіхів?

Активну рекламну кампанію для магазину сухофруктів та горіхів уявити важко. Помітна вивіска, якісна продукція та сарафанне радіо – ось найкраща реклама для подібних проектів. Якщо дозволяє бюджет, то можна оформлювати карту постійного клієнта та робити розсилку з новинами та акціями магазину.

Плюси та мінуси бізнес-ідеї

Переваги:

·       Прості та зрозумілі бізнес-процеси.

·       Наявність попиту.

·       Перспектива розширити проект до мережі магазинів.

Недоліки:

·       Конкуренція.

·       Репутаційні ризики.

·       Ризик збільшення закупівельних цін та, як наслідок, проблеми зі збутом продукції.

Сухофрукти та горіхи — продукція, яка користується беззаперечним попитом у населення і не потребує додаткової реклами. Проте організація магазину пов’язані з певними труднощами, наприклад, ризиком постачання неякісної продукції чи конкуренцією. Сподіваємось, у вас все вийде!