Дропшипінг: переваги та недоліки

За своєю природою модель дропшипінгу має низькі витрати на запуск бізнесу, а також дозволяє легко керувати всіма процесами від доставки до управління матеріально-технічною базою твоєї справи.

Кому підійде

Якщо у тебе обмежені фінансові можливості й, загалом, ти не з тих, хто очікує захмарних прибутків від нового бізнесу, — ця бізнес-модель може бути цілком прийнятною. Для офісних працівників зі стандартним графіком з 9 до 6, будь-кого, хто працює з дому та поєднує роботу з навчанням чи сімейними обов’язками, дропшипінг є гарною можливістю додатково заробляти у віддаленому режимі.

Переваги дропшипінгу

  • Низький стартовий капітал. Для зовсім молодого e-commerce підприємства зберігання, пакування та доставка товарів становлять найбільший відсоток витрат. Оскільки, обравши модель дропшипінгу, ти не береш безпосередньої участі в жодному з цих процесів, тобі стане лише невеличкої суми для первинних інвестицій.
  • Мінімальні ризики. За цієї бізнес-моделі не потрібно заздалегідь закуповувати товари на склад. Це означає, що ти не ризикуєш залишитись з партією товарів, які не в змозі розпродати.
  • Максимальна ефективність. Дропшипери візьмуть на себе виконання всіх процесів: від відвантаження зі складу, пакування до доставки твоїх продуктів. Такий гнучкий підхід значно підвищує ефективність та зручність контролю за бізнесом, відтак дозволяє працювати будь-де, в будь-який зручний для тебе час.

Недоліки дропшипінгу

  • Висока конкуренція. Оскільки дропшипінг не потребує значних інвестицій, рівень конкуренції на ринку таких послуг надзвичайно високий. З такою кількістю конкурентів, виділитись зі своїм брендом серед натовпу собі подібних – справжній виклик.
  • Низька маржа. Знову ж таки, через незначні первинні інвестиції маржа доходів відносно невисока, як-то 10% і нижче. Це означає, що для того, щоб отримати прийнятний рівень доходів, потрібно розпродати якомога більше одиниць продукції. З такою низькою маржею доходів достатньо важко конкурувати з рештою учасників ринку, зокрема коли йдеться про платну рекламу, тому доведеться приділити більшу увагу якості клієнтської підтримки, контенту та решті аспектів.
  • Залежність від дропшипера. Оскільки безперервність твого бізнесу безпосередньо залежить від запасів товарів на складах дропшиппера, бувають випадки, коли товари вже було розпродано до моменту подачі клієнтом запиту на доставку. В такому разі, дропшиперу, ймовірно, доведеться відстрочити замовлення товарів, що також затягує термін доставки. Все це – негативний досвід для клієнтів і пляма на репутації бренду.