Як створити культуру адаптивності

Мало хто буде сперечатися, що адаптивність важлива для виживання бізнесу. Тим паче сьогодні. Ось декілька порад, які допоможуть розвивати культуру адаптивності у вашій компанії.

1. Діліться своєю візією завчасно і часто. Постійне інформування про візію організації є критично важливим компонентом адаптивної культури. Не стримуйтеся лише тому, що майбутнє не визначене на 100%; ваша команда буде цінувати вашу прозорість.

2. Зробіть мозковий штурм нормою. Адаптивність часто залежить від креативності команди, а одним із найефективніших засобів розвитку креативності є регулярні мозкові штурми. Якщо ви вже брали участь у сміливих розмовах, ви забезпечили відкритість, необхідну для того, щоб люди знаходили нові рішення.

3. Децентралізуйте прийняття рішень. Очевидно, що останнє слово у прийнятті рішень залишається за вами як за лідером компанії. Але вся команда повинна мати право голосу в тому, що пропонується. Децентралізація прийняття рішень заохочує людей ділитися своїми ідеями та проблемами. Це, в свою чергу, може надати вашому бізнесу гнучкості та спритності, необхідних для реагування на зміни на ринку.

4. Приймайте невдачі. Коли ви боїтеся невдачі, ви просто не можете впроваджувати інновації та адаптуватися до часу. Прийміть той факт, що невдача можлива завжди, і переконайтеся, що члени команди готові вчитися на ініціативах, які не відповідають очікуванням.

5. Забезпечте плинність ролей. Якщо ви хочете створити культуру адаптивності, то члени вашої команди також мають бути адаптивними. Включіть гнучкість у ролі та обов’язки членів команди. Кожне завдання та обов’язок мають бути доступними для змін без страху втратити роботу. Люди повинні розуміти і відчувати впевненість у тому, що їхні ролі в майбутньому будуть змінені, і це не матиме жодного відношення до їхньої результативності.