Як придумати назву для бренду

Далеко не всі підприємці усвідомлюють, наскільки тісно пов’язані та важливі позиціювання бренду, його індивідуальність, розуміння клієнтів і знання правил неймінга для вибору назви компанії. Навіть якщо ви геній маркетингу, вибрати назву для першого бізнесу – це дуже нервовий процес. Ось декілька порад, які вам допоможуть.

Залиште перфекціонізм за дверима. Ідеальної назви не існує. Недосвідчені та повні ентузіазму підприємці схильні бути перфекціоністами, коли справа стосується їх стартапів. Але у вас повинні бути реалістичні очікування, інакше проведете нескінченну кількість часу в очікуванні осяяння. Пам’ятайте, що немінг – це тільки перше знайомство з брендом. У вас буде багато можливостей поглибити меседж і розповісти історію. 

Розбирайтеся в своїй індустрії. Чи знаєте ви назви всіх ваших конкурентів? Якщо ні, складіть список. Які вам подобаються? Чому? А як щодо інших індустрій?

Вирішіть, ви хочете вписатися або вийти за рамки. Звичайно, найпростіше вписатися в існуючі рамки, показавши клієнтам, що саме ви робите і чого очікувати від бренду. Однак гра проти дозволить виділитися. Якщо ви відчуваєте труднощі на цьому етапі, можна скористатися генератором назв як трампліном для творчості. Ви можете вказати індустрію, деякі ключові слова або ідеї, які транслює бренд, і отримаєте масу варіантів назви. Варіанти «вписатися» або «виділитися» можна придумати в ході мозкового штурму, а потім вибрати яка з них сподобалася.

Як проводити мозковий штурм. Є величезна кількість способів провести мозковий штурм, але головна порада – не соромтеся і не нервуйте. Для початку складіть список «будівельних блоків» бренду. Це набір слів і фраз – може бути, від 10 до 15 – які відносяться до бренду, продуктів, бачення і тону. Тут ви можете вдатися до Google або методу вільних асоціацій для створення ідей, які можуть привести до назви.