Як збільшити продажі: уроки Apple

Зараз, коли конкуренція на ринках все більше загострюється, компанії намагаються збільшувати надходження, вносячи в свою бізнес-модель зміни різної глибини. Грунтуючись на прикладі Apple, можна дати наступні рекомендації.

1. Пропонуйте постійно діючий сервіс. Apple постійно відстежує актуальні і потенційні потреби клієнтів. У результаті клієнти звертаються до компанії не тільки тоді, коли потрібно придбати продукт або отримати разову послугу. Формується партнерство з бізнесом як із ресурсом, який допомагає їм вирішувати проблеми в певній життєвій сфері. Один із способів задіяти цей підхід — це спростити свою бізнес-модель. Замість меню продуктів і послуг, пропонуйте набір інтегрованих рішень, що надаються за передплатою. Забезпечуючи цілодобовий доступ до якогось рішення, що позбавляє споживачів від постійних занепокоєнь про щось, ви зможете збільшити обсяги надходжень.

2. Оновіть свої пропозиції. Пропонуйте доступ до своїх продуктів або послуг у рамках «програми апгрейду» — коли за внесену з певною періодичністю обумовлену суму клієнти отримують доступ до нових версій або модифікацій вашого продукту. Apple стала використовувати цю модель, запропонувавши Apple Card — кредитну карту з 3% кешбеком на продукти Apple. Крім цього, Apple пропонує програму оновлення iPhone за передплатою. Виплачуючи щомісячний внесок, користувачі замінюють свій пристрій на нову модель, як тільки вона з’являється на ринку. Такий психологічний «гачок» досить продуктивний.

3. Пропонуйте сервіс підтримки. Подумайте — як ви можете вбудувати новий рівень підтримки в свої існуючі пропозиції. Apple робить це за допомогою iCloud і Apple Music. Якщо ви вже використовуєте продукт, то інтегровані в нього підписки такого роду збагачують ваш користувальницький досвід. Також ви можете запропонувати підписку, що дає доступ до технічної підтримки. Крім цього, можна запропонувати щось таке, що полегшувало б користувачам виконання якихось завдань або щось інше, що може поглибити перевагу вашої базової пропозиції.