7 заповідей подолання кризи

Зрозуміло, що універсального підходу до подолання кризи не існує, але дотримання наступних «десяти заповідей» суттєво збільшить ймовірність того, що ваш бізнес «втримається на плаву», потрапивши до «шторму».

1. Почати реагувати на кризу ще до того, як «вдарить грім». Ной будував свій ковчег не тоді, коли почав лити дощ. Власники мають принаймні продумувати, що може піти не так з їхнім бізнесом до того, як щось стається.

2. Найкращі компанії створюють плани подолання криз, з якими ще не стикалися. Керівники, які це роблять, краще готові протистояти масштабним проблемам.

3. Криза неминуча. Важливо усвідомити: питання полягає не в тому, стикнеться ваша організація з кризою або ні, а коли це трапиться, чому та яку форму може прийняти.

4. Планування в будь-якому обсязі краще, ніж його відсутність. Хоча неможливо підготувати план реагування на кожну кризову ситуацію, практичний досвід показує: сам факт обговорення керівниками різних сценаріїв допомагає їм згуртувати сили та адекватно відреагувати на несприятливу подію.

5. Долучити до процесу управління кризою кожного члена організації. З точки зору дієвості комунікацій критично важливо регулярно проводити зустрічі в цілій організації (як у вертикальній, так і в горизонтальній площині), щоб розпізнати перші тривожні сигнали та ознаки подій, які можуть спровокувати повномасштабну кризу.

6. Проаналізувати вразливі місця організації перед тим як трапиться збій. Якомога ретельніше огляньте вашу компанію «критичним оком». Ваша мета знайти можливі вразливі ділянки або організаційні «пробіли», через які ви не можете адекватно оцінити ситуаційні ризики.

7. Нема часу для оптимізму. Переконайтесь, що план реагування відповідає найгіршому з усіх ймовірних сценаріїв.