Як відкрити виробництво картону

Мала вага, низька собівартість, широке застосування… Все це характеристики популярного пакувального матеріалу – гофрованого картону. Гофрокартон застосовують при транспортуванні та зберіганні продукції та товарно-матеріальних цінностей у роздрібних та оптових магазинах, складах.

Дозволи та документи

Збір макулатури та виробництво картону – відповідальний та серйозний бізнес. Бажаного результату простіше досягти в команді засновників, тому оптимальним варіантом стане реєстрація ТОВ.

Відразу після подання заяви на реєстрацію оформіть статут, виберіть директора та відкрийте рахунок у банку. Фірмовий друк надасть вашому бізнесу солідності та викличе довіру у потенційних партнерів, але його наявність не є обов’язковою.

Вибір приміщення

Вимоги майбутнього цеху серйозні: площа щонайменше 700 кв. метрів з можливістю розміщення виробничої лінії.

Вартість оренди залежить від площі заводу, його розташування та інших умов, а також вашого вміння укладати угоди. Орієнтовні витрати – 50’000 грн. щомісяця.

Вартість ремонту — чи буде він капітальним, переплануванням, чи можна обійтися косметичним, залежить від початкових умов цеху. Закладіть на ці витрати щонайменше 100’000 грн

Обладнання для виробництва картону

Виробництво гофрокартону проходить в такий спосіб. Спочатку з розмоченої маси вторинної сировини скочують рулони, потім їх відправляють на розмотковий верстат.

Після розмотки папір надходить на циліндри та валики, де рівномірно нагрівається. Це етап попередньої підготовки.

Далі папір відправляється під прес, що гофрує, де проходить між розігрітими зубчастими валиками для формування хвилястого шару. Після цього папір передається на клейовий вал, а потім і на притиск, де гофрований папір з’єднується з плоским шаром картону.

Етап склеювання гофрованого паперу з картоном повторюється ще раз, потім отримані листи вирушають на сушіння. Залежно від типу обладнання матеріал нагрівається за допомогою пари або електрики, а потім передається на ділянку, що охолоджує.

На наступному етапі гофрокартон розкривається і розрізається за допомогою дискових ножів на аркуші потрібного розміру і відправляється на флексографічну машину високоточного друку по картону. З отриманих заготовок складаються коробки.

Вартість виробничої лінії коливається від 1 до 1.5 мільйонів гривень, флексографічна машина коштуватиме ще 500 тис. грн.

Як вибрати постачальника?

Найкращим виробником обладнання для гофрокартону вважається італійська фірма Fosber. Аналогічне обладнання постачають китайські та американські виробники. Вибір залежить лише від ваших можливостей.

Персонал

Для запуску заводу найміть по два майстри на кожну ділянку та адміністратора виробництва, а також економіста, бухгалтера, менеджера відділу збуту.

Орієнтовний розкид:

·       Майстер цеху, 8 осіб – від 120’000 грн.

·       Адміністратор виробництва, 2 особи – від 40’000 грн.

·       Економіст – від 15’000 грн.

·       Бухгалтер – від 15’000 грн.

·       Менеджер відділу збуту – від 20’000 грн.

·       Разом – 210’000 грн.

Відрахування до зарплатного фонду подано з розрахунку роботи на одну зміну.

Як рекламувати бізнес з виробництва картону?

Реалізуйте гофрований картон різним оптовим та роздрібним компаніям, які використовують його для пакування продуктів харчування, парфумерії, побутової хімії, техніки, електроніки та меблів.

Успіхи реалізації продукції залежать тільки від ваших особистих домовленостей. Додаткової реклами цей бізнес не вимагає, але ви можете рекламувати свої пункти прийому та збирання вторинної сировини.

Плюси та мінуси бізнес-ідеї

✅ Переваги:

·       Солідний бізнес.

·       Перспективи у виробничій сфері.

·       Вихід на великий ринок.

❌ Мінуси:

·       Політика ціноутворення.

·       Конкурентні ризики.

·       Дуже високі витрати на старті.

Виробничий бізнес потребує серйозних інвестицій на старті. Але гофрокартон широко застосовується в упаковці, тому і попит на нього завжди буде.