Як побудувати сильну та лояльну команду

Уніфікувати правила співпраці з людьми й вивести універсальну формулу майже неможливо. Проте є декілька фундаментальних постулатів побудови команди.

Перший крок до співпраці — співбесіда. 

Для керівника важливо починати формувати відносини з кандидатом вже зі старту. Потрібно з перших хвилин розмови вказати претенденту на важливі цінності вашої компанії.

Відкритість. Чесність — це чи не найголовніша цінність в компанії, тому на співбесіді важливо з перших хвилини демонструвати й проговорювати цей аспект.

Емпатія. Поступово у вас з новим співробітником відбувається фаза «побудови відносин». Для того, щоб людина залишалась у компанії тривалий час, часто доводиться розв’язувати різні труднощі, говорити «її мовою», а для цього не обійтися без емпатії. Саме вміння поставити себе на місце вашого співробітника та поглянути на ситуацію його очима допомагає знайти вихід із різних ситуацій.

Професіоналізм. Вкрай важливо вибудувати з працівником максимально професійні відносини, пояснити, що для вас важливо, а чого ви, навпаки, не потерпите у трудовому процесі.

Базове розуміння людей. Організація роботи колективу не може обійтися без розуміння того, як саме працює людський організм. Обов’язково варто досліджувати цей аспект як на рівні психології, так і біології. Зокрема, у кожної людини є свій ліміт та межі, з якими теж можна працювати.

Відчуття важливості. Важливо, щоб працівник почувався маленьким CEO, бо впливає на долю бізнесу на своєму рівні. Кожен має відчувати відповідальність за результат.