4 основні шляхи масштабування бізнесу

Якщо не масштабувати бізнес і не використовувати нові джерела зростання, ваша компанія стане беззахисною перед динамічним ринком і не зможе збільшувати прибуток. Тому варто розширювати свою діяльність.

1. Існуючий асортимент для нових клієнтів. Ви повинні добре орієнтуватися на ринку і знати відсоток споживачів, котрий покриваєте ви і ваші конкуренти. Якщо цей відсоток невеликий, то ще є куди рости. Якщо великий — варто подумати про інші шляхи масштабування.

2. Новий продукт або послуга. Вийдіть за рамки послуг, які ви надаєте. Спілкуйтеся частіше з вашим клієнтом, вивчайте його потреби і ви зрозумієте, що зможете створювати для нього додаткову цінність, за яку він готовий платити. До речі, з новим продуктом ви значно зменшуєте залежність від поточного, що є ще одним безперечним плюсом.

3. Нова географія. Це нові можливості і доступ до нових клієнтів. Якщо ваш продукт досить конкурентоспроможний на вашому ринку, потрібно переходити на нові регіони, а, можливо, і виводити його на міжнародну арену.

4. Партнерства. Шукайте компанії та товариства, з якими можна організувати довгострокові взаємовигідні відносини. У історії бізнесу безліч вдалих колаборацій та партнерств, які давали потужний поштовх компаніям, відкривали перед ними нові ринки, підвищували лояльність аудиторії.