Продаж розсади

Продаж розсади

Для міських жителів дачне життя насамперед відпочинок на природі, а потім уже робота в саду. Але багатьом хочеться ласувати свіжими ягодами, овочами та травами зі своєї ділянки. Для цього міські дачники купують готову розсаду, яка заощаджує їм час та сили на вирощуванні.

Для підприємця-початківця бізнес з вирощування та продажу розсади актуальний мінімальними вкладеннями та потенційно високим прибутком. У цьому бізнесі на прибуток впливає сезонність. Тому актуально запускати бізнес перед початком посадкового сезону для швидкого старту та більш швидкої окупності вкладень.

Витрати

Початкові витрати безпосередньо залежать від ваших можливостей та очікувань від прибутку. Бізнес можна розпочинати без вкладень, продавати розсаду на ринку та знайомим у невеликих кількостях. А можна вкласти від 100 000 гривень і відкрити ферму з розсадою. У статті розглянемо останній варіант. Усі цифри можна перерахувати на бажані обсяги виробництва.

Вибір приміщення

Теплицю для розсади можна встановити на своїй ділянці, орендувати ділянку або теплицю, або обладнати приміщення під теплицю.

Для оренди ділянки або теплиці можна звернутися до адміністрації дачного садівництва. Якщо плануєте вирощувати розсаду у приміщенні, тоді його краще орендувати у спальних районах міста або на околиці — вартість оренди тут нижча.

Детальний перелік обладнання

Як вибрати постачальника?

Насіння для вирощування краще купувати сортове. Від якості насіння залежить кількість та стійкість паростків. Насіння краще купувати у спеціалізованих магазинах або замовляти в інститутах насінництва.

Для успішного вирощування розсади необхідно подбати про хороший і якісний грунт. Найчастіше його можна придбати у тих же постачальників, що й насіння.

Теплиці з полікарбонату краще замовляти розбірні, щоб регулювати розмір теплиць під свої потреби. Для деяких видів рослин необхідно встановити клімат-контроль у теплицях. Також радимо встановити автоматичний полив. Замовляйте теплиці та обладнання у спеціалізованих магазинах.

Підбір персоналу

Для продуктивної роботи бізнесу вам знадобиться кілька працівників. До пошуку помічників підійдіть серйозно: від якості роботи працівників залежить ваш прибуток.

Для роботи теплиць вам знадобиться кілька людей:

·       1-2 техніка, які стежитимуть за справною роботою клімат-контролю, автополиву та вирішуватиме супутні технічні питання. Середня заробітна плата техніка становить 12 000 гривень.

·       4 працівники з догляду за саджанцями. Зарплата кожного варіюватиметься від 5 000 до 10 000 гривень.

Для просування бізнесу, налагодження зв’язків з постачальниками, пошуку покупців вам потрібен хороший менеджер. Менеджер повинен уміти продавати та просувати товар. Дуже важливо знайти зацікавлену людину. Зарплата менеджера становитиме 15 000 гривень.

Як рекламувати бізнес?

Розглянемо відповідні канали просування для цього бізнесу:

1.    Створіть зручний і зрозумілий сайт, рекламні акаунти в Інстаграм, Фейсбук та ін., публікуйте рекламні матеріали в групах про садівництво.

2.    Розповсюджуйте рекламні матеріали на дошках оголошень в садівництвах, в адміністраціях садівництв.

3.    Беріть участь у сезонних садово-городніх виставках.

4.    Зверніться до рекламної агенції для просування вашого сайту та допомоги в організації рекламної кампанії.

5.    Виставка рослин.

Плюси та мінуси бізнес-ідеї з продажу розсади

Плюси:

1.    Невисока конкуренція.

2.    Мінімальні вкладення.

3.    Високий прибуток.

Мінуси:

·       Сезонність.

·       Складний пошук клієнтів.

·       Вузька спрямованість.

У нашій статті ми розповіли, як відкрити виробництво та продаж розсади. Бізнес розрахований як на любителів, які з хобі прагнуть створити прибуткову справу, так і для досвідчених підприємців, яких приваблює ця ніша. Вивчіть ринок попиту у вашому регіоні перед стартом, розробіть бізнес-план та приступайте до запуску своєї справи!