8 популярних помилок малого бізнесу

Найбільш небезпечними для малого бізнесу вважаються такі помилки, які можуть призвести до втрати всіх коштів і, як наслідок, повного краху всієї підприємницької діяльності:

  1. Зайві витрати. Стосується тих підприємців, які воліють вкладати багато коштів у логотипи та часом непотрібну рекламу. Деякі дії у маркетингу виявляються зайвими.
  2. Оформлення невірної юрособи. Приклад із життя: власник для мережі хімчисток відкривав ФОП для кожної точки окремо, через це згодом не зміг отримати зарубіжні інвестиції через неможливість комплексної оцінки бізнесу.
  3. Неуважність стосовно кредитних умов. Погоджуючись на будь-яку боргову позику, важливо досконально читати документ, особливо абзаци, написані дрібним шрифтом. Найчастіше їх ігнорування загрожує неприємними сюрпризами. Наприклад, ми всі знаємо про форс-мажорні обставини, але що про них написано в договорі? Нині багато бізнесів зіткнулися з проблемою оплати кредитів у зв’язку з військовим становищем в Україні. Як правило, кредитні організації прописують в умовах, що позичальник протягом 3 днів повинен подати письмову заяву про настання таких форс-мажорних обставин та неможливість виплачувати кредит. Якщо позичальник не встиг цього зробити в обумовлені терміни, то він може і повинен виплачувати кредит.
  4. Відсутність фінансового плану та довгострокових перспектив. Ця помилка пов’язана з тим, що власники бізнесу надто зосереджені на поточних завданнях і не дивляться наперед. Нерідко засновник компанії налаштований виключно на збільшення прибутку за будь-яку ціну, втрачаючи таким чином контроль над своїми фактичними продажами, «випалюючи» аудиторію та отримуючи негативні відгуки, які в перспективі ведуть до втрати репутації та повного краху бізнесу. Хоча, як показує практика, у цьому випадку Вам може допомогти повний ребрендинг (ось Вам і управління ризиками).
  5. Особисті гроші виявляються замішаними у бізнес. Тут з’являються проблеми у плані контролю витрат. Немаловажний і той факт, що податкові ставки для бізнес-доходів та власних коштів абсолютно різні.
  6. Спроба зберегти всю інформацію у голові. Утримати всі дані у собі неможливо, особливо коли справа стосується фінансових потоків. Рано чи пізно пам’ять дасть збій, а простий людський чинник спричинить повний крах.
  7. Спроба вести облік за допомогою касового методу. В корені невірно вважати всі витрачені гроші витратою, а кошти, що надійшли на баланс, — доходом. Важливо брати до уваги аванси за поки що невиконану роботу, зобов’язання перед постачальниками за наявності боргів тощо.
  8. Одноосібне ведення всіх бізнес-процесів малого підприємства. Правильний фінансовий облік потребує обов’язкового делегування. Власнику бізнесу вигідніше спрямовувати свої сили на аналіз поточної ситуації, щоб зробити діяльність більш прибутковою, а рутинну роботу доручити фахівцям.