5 кроків до успішної цифрової трансформації

За наявності правильних технологій та команди, що спроможна адаптуватися до нових умов, компанія здатна успішно здійснити будь-яку цифрову трансформацію. Ось послідовність з п’яти кроків.

1. Зробіть кожен процес максимально заснованим на технологіях. Технологічні рішення потрібно вплести у «тканину» вашої організації та її процесів. Компанія має провести «ревізію» усіх своїх процесів та наявних ресурсів і визначити, чого може стосуватися трансформація. Після цього настає час для прийняття рішень, базуючись на зібраній інформації. 

2. Створіть інфраструктуру даних для підтримки впроваджуваних технологій. Основу процесів, у яких ви впроваджуєте технологічні рішення, становитиме інфраструктура даних. Тому на цьому етапі варто проаналізувати — якими даними ви володієте, де їх отримуєте, яку користь вони приносять компанії, які дані ще потрібні для якісного функціонування впроваджуваних технологій. Варто забезпечити прозорий обмін даними між командами.

3. Визначте нові метрики та KPI. Відстежувати прогрес в управління змінами дуже важливо, і для цього потрібно зрозуміти — за якими показниками ви це робитимете. Як саме ви зрозумієте, що цифрова трансформація йде вдало?

4. Зробіть інновації темою постійних обговорень. Потрібно розвивати внутрішні компетенції відстежування зовнішніх змін: які нові технології виникають? Що роблять конкуренти, як вони діджиталізуть свій бізнес? Які технологічні тренди зараз впливають на вашу сферу? Потрібно збирати працівників кожні декілька місяців і обговорювати з ними відповіді на ці запитання.

5. Прийміть зміни, навіть якщо вони вам не подобаються. Звичайно, робити щось нове — складно, це викликає внутрішній опір. Проте, якщо компанія хоче залишитися на ринку у майбутньому, то сьогодні їй варто вийти з зони комфорту й робити те, до чого вона не звикла.