11 ідей старту бізнесу в E-commerce

Найперше на що варто звернути увагу – це мотивація сучасного покупця. Поставте собі прості питання: Чого зараз бракує споживачам? Які потреби ринку? Які ніші все ще можна зайняти? Що нового я можу запропонувати покупцеві?

Іншими словами, визначте “прогалину” на ринку, в яку ви можете спокійно вписатися зі своїм продуктом. Аби якнайкраще окреслити ідею потенційного продукту/послуги, скористайтеся нехитрими порадами, зокрема:

Замінюйте. Якщо на ринку ВЖЕ існує товар/послуга з якою ви плануєте запускатися, можна замінити деякі концепції, елементи, характеристики існуючих продуктів на цілковити нові, для того аби ваш продукт став унікальним (наприклад, морозиво vs веганське морозиво і т.д.)

Комбінуйте. Поєднуйте два чи декілька ВЖЕ існуючих продуктів в один цілковито новий (наприклад, уроки англійської + Zoom конференція = онлайн навчання і  т.д.)

Адаптуйте. Маєте в полі зору гарний продукт, який потребує незначних змін? Подумайте, як ви можете його адаптувати до певної аудиторії, локації, сезону, тощо.

Модифікуйте (зменшуйте/збільшуйте). Запитайте себе: Які частини/характеристики продукту потребують доопрацювання? На основі цього додайте те, чого бракує чи приберіть все, що заважає просуванню вашого продукту/послуги.

Змінюйте цільове призначення. Іншими словами, товар, що використовувався з однією метою, може бути використано для нових цілей. Існує прекрасний приклад Misfits Market, що продає продукти харчування зовнішній вигляд яких за стандартами великих супермаркетів вважається неприглядним (переважно, пом´яте пакування). Таким чином, магазин перепаковує й продає такі товари наряму споживачам.

Позбавтесь лишнього. Якщо деякі процеси, пов’язані з вашим продуктом/послугою є надто часозатратними, складними, погано спланованими, проаналізуйте. яким чином спростити їх, позбавившись від непотрібної роботи.

Варіанти старту в е-сommerce 2022

1. СТВОРЮЙТЕ НІШЕВИЙ ОДЯГ

Гарна новина: попит на одяг не ссякне ніколи. Лише торік, у квітні 2021 року, згідно аналізу Adobe Digital Index, продажі футболок зросли на 47%, а піжам – на 143%. Одяг все ще залишається тією нішею, попит на обсяг якої постійно зростає. У 2021 році прибуток від світового продажу одягу сягнув 1,46 трильйона доларів США. Прогнозується, цей показник зросте 2,25 трильйонів доларів. Візьмемо, наприклад, нішу спортивного одягу. Останнім часом, люди все більше дотримуються здорового способу життя, тому споживачі щоденно купують зручний спортивний одяг для дому та спортзалу (топ продажів в 2022).

Зміна способу життя в усьому світі збільшила інвестиції споживачів у фітнес та пов’язані з ним аксесуари. Надихатися новими ідеями спортивних товарів та образів можна в Pinterest або Instagram. Аби вигідно виділятися з натовпу конкурентів варто використовувати всі переваги цих візуальних платформ: налагоджувати партнерства зі спортивними інфлуенсерами, налаштовувати рекламу в Pinterest. Незважаючи на те, чоловіки та жінки однаково тяжіють до спортивного способу життя, жіночі спортивні товари все ще переважають на ринку. Ось приклади популярних в 2022 спортивних товарів: легінси з високою талією, одяг для активного способу життя (індивідуальний пошив), худі.

2. ПРОДАВАЙТЕ БУДЬ-ЯКІ B2B ПРОДУКТИ З НИЗЬКОЮ КОНКУРЕНЦІЄЮ

Чудова ніша з активними показниками зростання в 2022! В 2021 році, сегмент цифрового  B2B (продажі “бізнес для бізнесу”) виріс в 10 разів  порівняно з сукупними показниками продажів від офлайн виробництва та дистрибуції. Бізнеси ВЖЕ готові купувати онлайн, однак постачальники ще цього не зрозуміли. Погодьтеся, дропшипити B2C (продажі “бізнес для клієнта”) продукти може будь-хто за надвисокої конкуренції. Натомість, постачати продукти для B2B видається легшим завдяки меншій конкуренції. Станьте одним із перших!

3. ПРОДАВАЙТЕ ХЕНДМЕЙД

Завдяки інтернету хендмейдерам, дизайнерам, креативникам стає зручніше перетворювати свою майстерність у прибутковий бізнес. Будучи новачком в e-сommerce, хендмейдери мають перевагу над рештою продавців: їх товари важко знайти деінде. Таким чином, за унікальні товари можна стягувати більшу плату. Принадність хендмейду також полягає в тому, що ви повністю контролюєте бізнес і маркетингові стратегії власного бренду. Якщо ви хочете стартувати в e-commerce з власним, крафтовим продуктом, можете сміливо розміщуватись на Etsy.

4. ПРОДАВАЙТЕ ІГРАШКИ

Дорослі та діти однаково люблять іграшки, зокрема цікаві технологічні новинки, а також милі хендмейд вироби. Дослідіть нішу та оберіть найбільш прийнятний для вас продукт, серед яких можуть бути: еко-іграшки, іграшки-помічники, грально-навчальне приладдя з натуральних матеріалів, тощо. Ніша продажу іграшок постійно зростає: в Європі, зокрема, очікується, що до кінця 2022 року прибуток від сегменту становитиме $48, 225 мільйонів. Загалом, ринок іграшок буде щорічно зростати на 1.7% в період між 2022 та 2025 роками. Також, скористайтеся поточним трендом “свідомого батьківства”, де попит на екологічно безпечні іграшки перевищує пропозицію.

5. ДРУК НА ЗАМОВЛЕННЯ

Крім продажу нішевого одягу, можна запустити бізнес із друку на замовлення, включаючи принтинг дизайнів на декорі, аксесуарах, тощо. Водночас, друк на замовлення не лише в рази скорочує фінансові ризики для першопочаківців, а й слугує прекрасною опцією для тих, хто вже має напрацьовану аудиторію споживачів для монетизації через продаж брендованого мерчу.

6. ЕКОЛОГІЧНІ ТОВАРИ ЩОДЕННОГО ВЖИТКУ

Беззаперечним є той факт, що сучасні споживачі вимагають від бізнесів більшої екологічності. Ніша магазинів електронної комерції, яка має потенціал отримати популярність цього року, – екологічні альтернативи продуктам щоденного вжитку. Це можуть бути найпростіші товари: від туалетного приладдя до канцелярських товарів,але в новому, більш екологічному форматі. Все це легко вписується в тренди 2022 року.

7. ГІПОАЛЕРГЕННІ ТОВАРИ

Активно використовуючи дезінфікуючі засоби для рук, а також хімікати для чищення поверхонь для дому, все більше людей бажають обмежити негативний вплив їх агресивних компонентів. Все це значно вплинуло на ріст попиту на гіпоалергенні продукти. Останні часто є недоступними на локальних ринках, тому переважна більшість покупців вважає за краще купувати їх у спеціалізованих онлайн-магазинах. Ймовірно, їхня популярність зростатиме як серед окремих клієнтів, так і серед цілих компаній у 2022.

8. ДЕКОР ДЛЯ ОСЕЛІ

У зв’язку з пандемією люди проводять тривалий час вдома, тому звертають все більше уваги на облаштування оселі. Очікується, що виробництво декоративних виробів для дому зросте на 4, 8%  до 2026 року. Водночас, попит на домашній декор зростає у зв’язку зі збільшенням попиту на нерухомість. Популярними у 2022 вважаються наступні види декору: килими, гобелени, ковдри, постільна білизна, подушки та матраци, побутові контейнери для зберігання, рушники та інше банне приладдя.

9. ПРОДУКТИ ЗДОРОВ’Я ТА КРАСИ

Наразі, коли щоденний рівень стресу лише зростає, люди намагаються все більше зосереджуватися на внутрішньому благополуччі та зовнішньому вигляді. Згідно звіту компанії WARC очікується, що до 2025 року частка онлайн-продажів у секторі здоров’я та краси зросте на 23,3%. Водночас, фокусуйтеся не лише на продуктах для жінок, адже останнім часом все більше чоловіків купують продукти особистого догляду. Ось декілька популярних ідей 2022: догляд за шкірою на основі натуральних компонентів, детокс-чаї та соки, догляд за волоссям, продукти для догляду за нігтями.

10. ТОВАРИ ДЛЯ ТВАРИН

Власники тварин вважаються одними з найактивніших покупців у мережі. Прогнозується, що до 2025 року світовий ринок догляду за домашніми тваринами перевищить 270 мільярдів доларів США. Більшість покупців мотивують три речі: збереження здоров’я своїх вихованців; активне і цікаве дозвілля з улюбленцями; комфорт. Серед трендових товарів для тварин 2022 маємо: годівниці для повільного харчування, селфі-палки для тварин, електронні іграшки для котів, котячі/собачі ліжечка.

11. ТЕХНІКА

Технології тісно вплелися в наше повсякденне життя, однак цікавої електроніки наразі настільки багато, що може бути важко звузити коло того, що ви повинні продавати. Тим не менш, існує багато цільових ніш, які не варто недооцінювати. Варто детальніше проаналізувати, які з них будуть більше до вподоби вашим клієнтам. Можете звернути увагу на такі товари: тримачі телефону для авто, бездротові станції підзарядки гаджетів, девайси, які можна носити (розумний одяг, годинники, ювелірні вироби).