10 бізнес-ідей на кур’єрській доставці

Бізнес-ідея №1: Доставка здорового харчування

Не менше 70% кур’єрських компаній зараз зосереджено на доставці піци, бургерів та ролів. А ось прихильникам здорового харчування все ще складно знайти на ринку потрібну пропозицію.

Організувати бізнес з доставки боксів з готовою їжею можна по-різному:

·       Колаборації з кафе або магазини здорового харчування. Вам потрібно створити сайт-агрегатор, через який ви прийматимете замовлення клієнтів. І зайнятися пошуком виробників здорового харчування. Чим популярніше ставатиме ваш майданчик, тим активніше магазини та ресторани будуть йти назустріч. Завдання партнерів – вчасно готувати замовлені страви, ваше – просування та реклама сайту, збір замовлень, доставка готових страв клієнту.

·       Власна кухня. Якщо ви вже працюєте у сфері громадського харчування, можна запустити на базі кафе або ресторану, що діє, лінію з виробництва ланч-боксів або детокс-коктейлів. Істотно розширювати персонал не доведеться. Спочатку досить двох операторів, що працюють позмінно і одного-двох кур’єрів.

Хороший маркетинговий хід – співпраця з відомими дієтологами, спортсменами. Ви можете запропонувати клієнтам селебріті дієтичне меню, приготовлене за рецептами блогера. А йому, у свою чергу, перераховувати певний відсоток з кожного замовлення.

Бізнес-ідея №2: Доставка подарунків

Ви навіть не уявляєте, скільки людей мріють порадувати близьких, але не мають такої можливості, оскільки знаходяться на іншому кінці країни чи земної кулі. Ви можете взяти на себе цю почесну місію:

·       принести подарунок маленькій дівчинці у костюмі улюбленого героя мультфільму;

·       порадувати дівчину в день народження букетом квітів або оберемком повітряних куль;

·       нагадати бабусі, що її діти пам’ятають про те, як вона любить заварні тістечка у вихідні.

Які товари можна доставляти, вам підкажуть ваші клієнти. Просто створіть свій сайт-візитку, оформіть сторінку в соціальній мережі та запропонуйте кілька варіантів привітань.

А далі все залежить від вас: що більше позитивних відгуків та фотографій щасливих клієнтів, то частіше до вас звертатимуться.

Бізнес-ідея №3: Доставка обідів в офіс

Варіантів організації бізнесу у цьому випадку два:

·       самостійне приготування їжі на замовлення;

·       співробітництво з конкретним переліком ресторанів.

Останній варіант простіше на етапі запуску, перший — перспективніший і прибутковий.

Якщо ви готуватимете їжу самостійно, пам’ятайте: ваші конкуренти — не тільки інші кур’єрські служби, а й численні кафе міста, які пропонують бізнес-ланчі. Тому, щоб виділитися серед конкурентів, доведеться постаратися: розширити меню, включити до нього вегетаріанські, кошерні, халяльні страви.

Бізнес-ідея з доставки обідів досить поширена, тому пошуком клієнтів вам теж доведеться зайнятися самостійно – надсилайте свою пропозицію безпосередньо офіс-менеджерам великих компаній, формуйте систему знижок постійним клієнтам.

Бізнес-ідея №4: Доставка продуктів

Для молодих мам, пенсіонерів, бізнесменів, змушених працювати понаднормово, поїздки до супермаркету часто виявляються проблематичними. Ну а вам це шанс розвинути вигідний бізнес по доставці товарів.

Варіантів роботи кур’єрської служби у цьому випадку два:

·       кур’єр забирає онлайн-замовлення клієнтів з магазинів;

·       кур’єр самостійно закуповує продукти за списком, надісланим клієнтом.

Дуже важливо ще на етапі планування бізнесу продумати рекламну кампанію та заручитись підтримкою власників магазинів. Пройдіться популярними супермаркетами і невеликими магазинами — запропонуйте їм взаємовигідну співпрацю.

Бізнес-ідея №5: Доставка питної води

Ваша цільова аудиторія:

·       приватні замовники, яким необхідно 1-2 пляшки води на тиждень;

·       корпоративні клієнти – компанії (включаючи ресторани, готелі), яким необхідно забезпечувати водою весь офіс;

·       державні установи – школи, заводи, їдальні.

Доставка води може бути як бізнес-ідеєю для початківців, так і масштабним бізнесом. Спробуйте почати з розливу просто очищеної води. Для цього вам знадобиться лише очисне обладнання. А паралельно ведіть переговори з заводами мінеральних вод – так з часом ви зможете розширити асортимент та зосередитись виключно на кур’єрській доставці.

Бізнес-ідея №6: Доставка ліків

Тепер аптеки приймають онлайн-замовлення, а підприємці надають мережам делівері-підтримку. Конкуренція в ніші поки що невисока, тому у вас є всі шанси реалізувати бізнес-ідею.

Варіантів співпраці з аптеками два:

·       аптека самостійно приймає замовлення, передає їх кур’єрській службі;

·       ви отримуєте замовлення на власному сайті, купуєте ліки в аптеці, потім доставляєте їх клієнту.

Другий варіант вимагає більше вкладень, оскільки передбачає створення сайту, розробку маркетингового плану. Але він і перспективніший щодо заробітку.

Бізнес-ідея №7: Доставка товарів для малюків

Найзатребуваніші товари — підгузки, дитяче харчування, ліки. Молоді мами не завжди мають можливість вибігти в аптеку чи найближчий магазин, тому послуги експрес-доставки дитячих товарів мають стабільний попит. Крім виконання термінових замовлень, ви можете працювати за підпискою — щотижня, щомісяця привозити заздалегідь обумовлений список товарів.

Бізнес-ідея №8: Доставка зоотоварів

Турбота про домашніх вихованців теж забирає багато часу. Тому власники котів, собак, акваріумних рибок та хом’ячків будуть вдячні, якщо ви візьмете на себе частину турбот. Ідеальний варіант співпраці – регулярна передплата. Клієнт заздалегідь складає замовлення, визначає періодичність постачання, а ваші кур’єри привозять потрібні товари в строго визначений час.

Розвивати ідею бізнесу доставки зоотоварів додому можна як пропонуючи послугу безпосередньо замовникам, так і налагоджуючи співпрацю з зоомагазинами, що працюють онлайн.

Бізнес-ідея №9: Доставка друкарських виробів

Запропонувати кур’єрські послуги своїм клієнтам можуть і власники бізнесу, що вже діє. Що можна доставляти, якщо у вас є, наприклад, власна друкарня?

1.    Переплетені документи;

2.    Роздруковані фотографії та готові фотоальбоми;

3.    Футболки, чашки, полотна з нанесеними на них малюнками.

Цю ідею бізнесу на доставці не можна назвати самостійною, але вона, поза сумнівом, суттєво підвищить рівень вашого доходу.

Бізнес-ідея №10: Доставка товарів для дачників

Якщо ви проживаєте біля дачного кооперативу, подумайте про створення кур’єрської служби для любителів заміського відпочинку. Ви можете доставляти дачникам насіння та саджанці, добрива та паливні брикети. А можете зосередитися на організації вигідного бізнесу з оренди та доставки товарів для відпочинку – розкладних столів та стільців, мангалів, шампурів, маринованого м’яса і навіть готового шашлику.