8 кроків ефективного бенчмаркінгу

Benchmarking – це проведення порівняльного аналізу показників однієї компанії з показниками іншої, зазвичай, більш успішної. Цей інструмент дозволяє знаходити і впровадити кращі сучасні рішення. Ось як це робиться.

Обираємо показник або процес, який буде вивчатися. Це може бути метрика, що є критичною для прийняття управлінських рішень або акціонерів. Якщо таких декілька — розставляємо пріоритети.

Вирішуємо, з якими організаціями будемо порівнювати. Це може бути конкурент, інші компанії або власні підрозділи. Збирати дані може бути складно, тож ймовірно доведеться звернутися до консультантів або спеціалізованих компаній.

Розбираємо обраний для аналізу показник на складові. Це дозволить спростити процес і краще зрозуміти критичні точки, на які треба звернути увагу в першу чергу.

Збираємо й аналізуємо дані. Порушення конфіденційності — злочин, тож чутливу інформацію варто шукати в інтерв’ю, галузевих оглядах, пресі тощо. Але важливо, щоб отримані дані були надійними.

Порівнюємо показники. Намагайтеся знайти не тільки розриви в ефективності, але й причини таких дисбалансів.

Розробляємо план дій. Знайдені в процесі аналізу відмінності в ефективності можуть викликати емоції й бажання “піти в атаку” на причини відставання від конкурентів. Не варто цього робити — виправляти ситуацію потрібно комплексно, тож знадобиться план.

Впровадження змін. План втілюється в життя. Варто уважно стежити за тим, як зміни впливають на ефективність і колектив. Якщо нові процедури працюють не так, як очікувалося, необхідно коригувати дії, наприклад, провести тренінг персоналу. 

Повторюємо процес. Знайшли і втілили вдале рішення — шукаємо нову сферу для підвищення ефективності.