Як реалізувати ідею клієнтоцентричності: 3 стратегії

В основі бізнес-моделі, яка ґрунтується на засадах клієнтоцентричності, можуть лежати наступні три стратегії.

1. Відстежування поведінки клієнтів. Знання клієнтів та розуміння їхньої поведінки — основа дієвого таргетування. Якщо раніше продаж здійснювався через третіх сторін, то з поширенням діджиталізації дедалі більше бізнесів отримують змогу продавати напряму клієнтам, отримуючи при цьому «море» даних. Але доступ до такої інформації — лише початок. Потрібні системи та інструменти, спираючись на які компанії зможуть на основі аналізу споживчої поведінки генерувати інсайти в режимі реального часу та визначати — чого насправді потребують клієнти.

2. Виявлення «больових точок» клієнтів. У міру того як під час пандемії дедалі більше бізнесів перейшли в онлайн, дуже чітко проявилася одна проблема: клієнти, які звикли «мацати» товар перед тим як його придбати, з насторогою ставляться до віртуальних купівель. Проте чимало компаній, використовуючи інтерактивні інструменти, спромоглися розв’язати цю проблему. Так, продавці меблів дають змогу клієнтам із допомогою технології доповненої реальності (AR) побачити, як, наприклад, диван або стіл, виглядатиме в їхній кімнаті. Виробники косметичних засобів пропонують сервіси віртуального макіяжу. Виробники модного одягу та аксесуарів намагаються відтворити в онлайні атмосферу бутіку.

3. Впровадження інноваційних технологічних рішень. Керівники мають постійно ставити перед собою запитання — які новітні технологічні рішення використати, для того щоб генерувати цінність для клієнтів.