Три кроки до високої командної продуктивності

 

Як підвищити продуктивність — як власну, так і своєї команди? Ось три кроки, які вам допоможуть. В їх основі лежить узагальнення добре відомих рекомендацій та даних із наукових джерел.

1. Ставте сильно сфокусовані, амбітні цілі. Наука та практика говорять про те, що чим менше цілей ви ставите, чим більше вони змушують вас виходити за межі звичного — тим кращими будуть результати. Кожний із членів вашої команди мусить взяти зобов’язання перед СЕО — наступного року досягти двох-трьох значних результатів.

2. Виберіть оптимальну поведінкову лінію. Ідеального набору поведінкових проявів, який би дозволив максимально підвищити продуктивність, не існує. Але є два апробованих підходи (кожний зі своїми плюсами і мінусами), які довели свою ефективність у різних ситуаціях. Перший є власне лідерством: ви ведете за собою людей, надихаючи їх (не випускаючи при цьому з поля уваги якість виконання завдань). Другий — більш прямолінійний: ви визначаєте високі стандарти виконання та чітко вказуєте, як досягати потрібних результатів. Те, якому з цих підходів краще віддати перевагу, залежить під типу викликів і проблем, з якими стикається ваша структура.

3. Формуйте мережі та впливайте на хід подій. Високорезультативні фахівці активно працюють над формуванням стосунків — як у напрямі знизу вгору, так і в гроні своїх колег. Таким чином вони отримують ширший доступ до інформації, можуть впливати на прийняття рішень, а неформальна мережа дає змогу обходити бюрократичні перепони. Попросіть членів своєї команди продумати свою мережеву стратегію. Потрібно проранжувати якість стосунків із менеджерами та деякими найбільш продуктивними колегами; а далі спробувати зміцнити стосунки із найслабкішими «ланками» мережі, скажімо, запрошуючи їх по черзі на каву чи ланч.