7 ознак хорошого керівника

З тим, що погані боси існують, важко не погодитися. З ними стикався кожен. А ось які вони, талановиті керівники та ефективні менеджери? 

1. Вони надихають. За сильним лідером хочеться йти, адже він уміє надихати. А знаєте, що надихає найсильніше? Коли людина вірить у своє діло і горить ним. Коли колектив працює не лише заради грошей, а заради якоїсь сильної мети, це зовсім інший рівень. 

2. Відмовляються від детального контролю. Талановиті керівники вміють ефективно делегувати повноваження, не втручатися в рутинні процеси та не прагнуть контролювати кожен крок. Адже пам’ятають, що надмірний контроль шкідливий не менше, ніж його повна відсутність.

3. Вони — частина колективу. Коли керівник не розуміє труднощів своїх співробітників і не знає, чим вони живуть, то не може адекватно оцінювати їхню роботу. І, відповідно, не може ставити посильні для співробітників завдання.

4. Цінують людей понад усе. Найкращі керівники усвідомлюють необхідність задовольнити потреби як клієнтів, так і співробітників. Вони готові вислухати та обговорити будь-яку проблему. Вони розуміють, що щасливі люди працюють набагато ефективніше.

5. Відкриті до змін. Хороших керівників від поганих відрізняє гнучке мислення та відкритість до змін. Тобто вони не бояться щось змінювати й не тримаються за неефективні та старі методи роботи. Якщо є щось, що можна покращити, вони покращують.

6. Жорсткі, але справедливі. Хороші керівники лояльні до колективу, але водночас вони виявляють твердість, коли це потрібно. Вони вміють тримати баланс. Якщо карають, то справедливо. 

7. Адекватно ставляться до помилок. Хороші керівники спокійно сприймають помилки своїх співробітників та опрацьовують їх разом із ними. Вони не удають із себе ідеальну людину. Адже вони самі проходили той самий шлях і теж помилялися.