5 порад, які зроблять вашу презентацію блискучою

Якщо ви хочете вдосконалити свої бізнес-навики презентування, ці поради для вас.

1. Хороші презентатори використовують менше слайдів — і менше слів. Невипадково одні з найбільш пам’ятних промов і документів в історії є одними з найбільш коротких. Геттісбурзька промова складається з 272 слів, а інавгураційна промова Джона Ф. Кеннеді тривала менше 15 хвилин. Тому зменшіть перевантаженість там, де це можливо.

2. Хороші презентатори не використовують марковані списки. Пункти списку — найменш ефективний спосіб донести свою точку зору. Експерименти в області пам’яті і комунікації показують, що інформація, передана у вигляді картинок і образів, із більшою ймовірністю запам’ятовується, ніж одні лише слова. Тому доповнюйте текст на слайдах фотографіями, відео і зображеннями.

3. Великі презентатори покращують свої вокальні дані. Дослідження стверджують, що люди, які ефективно переконують, змінюють свій голос, тон, гучність і, тим самим, стають більш впевненими в своїх аргументах. Наприклад, вони підвищують голос, коли підкреслюють ключове повідомлення, або роблять паузу після того, як озвучили важливу думку.

4. Великі презентатори створюють «вау»-моменти. Люди не запам’ятовують кожен слайд і кожне слово презентації. Вони пам’ятають такі моменти, які їх дивують, захоплюють. Дайте своїй аудиторії щось екстраординарне.

5. Великі презентатори проводять репетиції. Більшість промовців не практикуються так, як слід було б. Так, звичайно, вони переглядають свої слайди заздалегідь, але нехтують годинами усвідомленої практики, яка змусить їх по-справжньому засяяти перед аудиторією. Не нехтуйте цим.