7 правил успішного digital-стартапу

Багато digital-стартапів гинуть через те, що витрачають занадто багато сил на документацію і замість того, щоб почати заробляти, місяцями грають з кольором кнопок, – в результаті гроші нерідко закінчуються задовго до запуску. Ось 7 правил, які допоможуть «злетіти».

1. Робіть прототип, а не документацію. IT-продукт дуже складно продавати на словах. Тому головне завдання технологічного стартапу – швидкий запуск прототипу. 

2. Уникайте перфекціонізму. У першій версії продукту обов’язково знайдуться баги і недоліки, але це не привід відкладати реліз на невизначений термін. Тому уникайте перфекціонізму в дрібницях і пам’ятайте про принцип Парето: 80% результату приносять лише 20% зусиль.

3. Подбайте про перше враження. Ваш додаток або сайт повинні «чіпляти» з першого погляду. Якщо їх зовнішній вигляд буде викликати у користувачів нерозуміння або огиду, вони швидко перемкнуться на щось інше.

4. Продавайте продукт ще до запуску. Продажі або збір бази лояльних користувачів повинні починатися набагато раніше релізу першої версії продукту. 

5. Відмовтеся від рішень «на виріст». Поки проект маленький, йому з очевидних причин не потрібні складні дорогі рішення. Тому не випереджайте події. 

6. Робіть проект для користувачів, а не для себе. З огляду на, що прибуток залежить саме від користувачів, будь-які зміни в проєкті слід робити тільки після аналізу їх думки.

7. Встановіть собі рамки. Визначте точну дату релізу і розмір бюджету, який ви готові витратити на певній стадії. В обмежених умовах простіше впоратися з сумнівами, утриматися від імпульсивних дій і зосередитися на найголовнішому.