5 ознак того, що настав час для реструктуризації компанії

Коли справа доходить до змін, може знадобитися кардинальний перегляд всіх бізнес-процесів. І це повинно привести компанію до збільшення прибутку. Ось найяскравіші індикатори, що вказують на потребу в реструктуризації.

1. Перспективи не виглядають багатонадійними. Якщо, читаючи інформаційні та фінансові звіти, які дозволяють робити прогнози на майбутнє і відстежувати тенденції розвитку, картина вимальовується невтішна, варто провести негайне коригування дій. 

2. Надлишок боргів. У самій по собі заборгованості немає нічого страшного, якщо керувати нею розумно і не збільшувати її розмір. Однак, користуючись простотою отримання кредитів, багато компаній наростили величезні суми боргу. Для кожного бізнесу своє значення слова “величезні”, але загальним є те, що такий стан може призвести до банкрутства і примусової реструктуризації.

3. Зміна ринків. Якщо ваш бізнес опинився на ринку, який зникає або скорочується, доведеться вжити рішучих дій і переглянути всі можливі бізнес-процеси, враховуючи те, як на них впливають сучасні технології.

4. Невідповідність екологічному напряму руху. Люди нарешті схаменулися і почали піклуватися про навколишнє середовище, закликавши собі на допомогу різні технології, які збільшують ефективність роботи. Якщо ваш бізнес впливає на екологію, то варто задуматися про зміни.

5. Зміни в законодавстві. В нашій країні постійно вносяться зміни у законодавство, розробляються нові нормативно-регуляторні акти, доповнення та уточнення. Деякі з них можуть радикально вплинути на бізнес, і потрібно або адаптувати його під нові правила, або змінити курс, щоб відійти від незручних законопроектів.