6 порад для успішної кризової реорганізації

Декілька стратегій, які можуть допомогти керівникам успішно реалізувати кризову реорганізацію.

 

1. Рухайтесь швидко, але завжди майте план. Час має критичне значення. Що довше реалізується проєкт, то з більшою ймовірністю його результати не відповідатимуть контексту, в якому функціонує бізнес. Звісно, якою б не була швидкість руху, план потрібен завжди.

 

2. Підходьте до скорочення витрат диференційовано. Скорочення витрат у цілому (скажімо, на 20-30%) не завжди є найкращим рішенням. Можливо, в деяких підрозділах варто скоротити 50%, 80% або навіть 100% працівників, а в інші, навпаки, доцільно вкладати кошти. Це, хоча і здається очевидним, дуже легко забувається під час кризи.

 

3. Залучіть цілу управлінську команду. Процес прийняття рішення щодо організаційних змін може мати ще більше значення, ніж самі рішення.

 

4. Плануючи реорганізацію, залиште місце для певної гнучкості. Компанії, котрі дають управлінцям певну гнучкість у прийнятті рішень щодо того, як впроваджуватимуться зміни, набагато частіше досягають потрібних цілей.

 

5. Якнайчастіше інформуйте про зміни. В динамічних обставинах всі хочуть якомога швидше отримувати новини. Сутність реорганізації полягає не в цифрах, а в людях.

 

6. Створіть «петлю» позитивного зворотного зв’язку. Імовірність успіху кризової реорганізації зростає, якщо компанія має механізми зворотного зв’язку (опитування персоналу, обговорення результатів проєкту тощо).