Як ефективно працювати з фрилансерами

Як ефективно працювати з фрилансерами

Робота з фрилансерами — це чудова можливість залучити в проєкти зовнішніх експертів і професійний досвід, якого бракує. Але щоб отримати максимально ефективний результат від такої співпраці, потрібен якісний менеджмент.

 

Формулюйте чітке ТЗ. Якісно прописане технічне завдання позбавить від непорозумінь, зафіксує терміни й уточнить деталі. Оскільки у клієнта й зовнішнього фахівця очікування від проєкту й результатів можуть відрізнятися, їх потрібно проговорити перед стартом роботи й розставити всі крапки над і.

 

Занурюйте фахівців у контекст компанії. Фрилансери не знають тонкощів вашої айдентики, філософії та ключових меседжів. Чим краще вони зрозуміють специфіку проєкту, тим якіснішою буде ваша співпраця. Дайте фахівцю бодай мінімальний базис із внутрішніх особливостей проєкту та його філософії.

 

Контролюйте поставлені завдання від А до Я. Оскільки фрилансери одночасно працюють над кількома проєктами, важливо уважно стежити за термінами кожного завдання. Щоб уникнути затримок, встановлюйте дедлайни для кожного завдання з запасом і призначайте їх у спеціальних програмах.

 

За необхідності відстежуйте час. Багато фахівців працюють погодинно, і моніторинг часу допоможе коректно порахувати оплату за виконану роботу. Реалізувати це можна за допомогою Hubstaff, Teramind або Time Doctor.

 

Будьте на зв’язку з командою. Регулярна комунікація з фрилансерами — запорука якісної та продуктивної роботи. Обговоріть механіку комунікації заздалегідь і визначте зручні формати.

 

Мотивуйте і давайте фідбек. Оскільки фрилансери емоційно не пов’язані з компанією та проєктом, необхідно підкріплювати їхню систему мотивації додатково: занурюйте їх у внутрішню кухню компанії на час співпраці, хваліть і давайте регулярний фідбек, аби фрилансери не втрачали мотивацію. Покажіть, що ви цінуєте їхню працю.