Що потрібно враховувати під час вибору ПРРО

Що потрібно враховувати під час вибору ПРР

З початку року більшість ФОП 2–4 групи зобов’язані видавати клієнтам чеки. Якщо цього не зробити, загрожує штраф — 100% вартості товару за перше порушення і 150% — за кожне наступне.

Щоб почати видавати чеки, не потрібно купувати класичну касу, достатньо програмного аналога. Які існують неочевидні моменти, на які варто звернути увагу під час вибору ПРРО?

Не всі ПРРО вміють відправляти чеки в месенджери. Якщо хочете, щоб клієнти автоматично отримували чеки в месенджери, дізнайтеся, чи підтримує сервіс таку можливість.

Перед покупкою ПРРО можна протестувати. Є ПРРО з тестовою версією. На ній можна потренуватися видавати чеки, без передачі даних клієнтам та в податкову, подивитися, чи правильно в чеку відображається ціна, знижка та інша інформація. Також це можливість перевірити, чи зручно користуватись сервісом.

Служба підтримки — це важливо. Зараз багато підприємців вперше стикаються з касовою дисципліною — деякі ситуації можуть бути незрозумілими. Це нормально. Тому буде дуже доречним, якщо служба підтримки зможе швидко відповісти та підказати, що робити.

Не всі ПРРО можуть працювати на LINUX. Комп’ютер, на якому працюватиме каса, повинен мати ліцензійну операційну систему. Інакше, під час перевірки податкової, загрожує штраф та конфіскація пристроїв. Ліцензія Windows коштує від 3 тис. грн. Якщо хочете заощадити, можна встановити Linux, ця система безкоштовна. Але не всі ПРРО мають додаток під неї. Можна використовувати веб-версію сервісу, але в такому разі не можна буде працювати в офлайні. Якщо ця опція важлива — вибирайте серед кас, які мають програму для Linux.