5 «айтішних» компетенцій, які потрібні будь-якому бізнесу

5 «айтішних» компетенцій, які потрібні будь-якому бізнесу

Бізнесу без «айтішки» в найближчому майбутньому просто не вижити. Ось які напрямки потрібно розвивати і яких фахівців наймати вже сьогодні, щоб витримати конкуренцію завтра.

 

Хмарні та розподільні обчислення. Архітектор хмарних рішень потрібен в компанії для того, щоб визначити вигоди хмари для конкретної організації, вибрати відповідний тип хмари на підставі бізнес-потреб компанії, провести фінансовий аналіз, оцінити ризики й вимоги законодавства.

 

Інтелектуальний аналіз даних або data mining.

Проблеми бізнес-аналізу, які допомагає вирішувати data mining в реальному бізнесі – це, наприклад, оцінка ризиків, сегментація ринку, стимулювання попиту. Тобто фактично завданням data mining є елементи, з яких можна зібрати рішення більшості реальних бізнес-завдань.

 

Сполучне програмне забезпечення або middleware. Middleware – це набір технологічного програмного забезпечення для взаємодії між різними Компетентний в middleware фахівець повинен володіти знанням компонентів сучасних серверів. У компанії він потрібен як мінімум для розробки проєктних рішень в частині технології підключення й обслуговування телекомунікаційних систем і мережевого устаткування, проведення першочергових розрахунків для підбору ІТ-обладнання.

 

Вебархітектура і розробка. У кожної компанії є сайт або додаток – для його створення і підтримки потрібен web-фахівець, а іноді й цілий відділ в компанії.

 

Мережева та інформаційна безпека. Будь-який витік інформації може призвести до серйозних проблем для компанії – від значних фінансових збитків до повного краху. Тому краще, щоб фахівець з інформаційної безпеки був у штаті. Це дозволить оперативно реагувати на небажані події й своєчасно адаптувати захисне ПЗ під потреби компанії.