Старт бізнесу: 7 безпрограшних порад Ілона Маска

Старт бізнесу: 7 безпрограшних порад Ілона Маск

Молоді та амбітні підприємці з усього світу мріють стати такими ж успішними, як Ілон Маск. А мільярдер обожнює давати поради тим, хто тільки розпочав свій підприємницький шлях. У нього є сім основних порад, що допоможуть розпочати власну справу.

 

1. Збирайте відгуки. Початок бізнесу – час проб і помилок. Зберіть відгуки від людей, які готові висловитися про вашу ідею. Шукайте критичні відгуки. Запитуйте у їхніх авторів, що не так. Дізнайтеся інформацію, що необхідна для розуміння помилок.

 

2. Приймайте конструктивну критику. Критика, яку ви отримуєте, має неоціненне значення. Важко прислухатися до тих, хто говорить про ваші помилки, але це частина навчання.

 

3. Виконуйте “брудну” роботу. Будьте готові працювати в будь-який час. Робота підприємця або керівника включає в себе все – від відповіді на телефонні дзвінки до прибирання офісної кухні, коли ваша компанія тільки починає свій шлях. Працювати ще більше – ось що є головним.

 

4. Не дозволяйте скептикам збивати вас із ніг. Надихаючись інноваціями, Маск продовжує створювати, інвестувати та багато працювати. Навіть коли скептики переконують всіх, що його ідеї неможливі.

 

5. Не думайте про особистий розвиток. Якщо потенційний співробітник під час співбесіди каже, що “це важливо для мого розвитку”, Маск розцінює це як поганий сигнал. Це не дивно для людини, що працює над інноваціями і має оригінальні рішення. Його міркування змушують відмовитися від орієнтації на особисті амбіції.

 

6. Не фокусуйтеся на грошах. Маск пояснив, що першочергово заснував Tesla не для того, аби заробляти гроші. Він міркував про екологічну необхідність нового способу експлуатації транспортних засобів.

 

7. Починайте, поки молоді. Для розвитку бізнесу необхідно мати час, тому краще братися за справу якомога раніше. В молодості потрібно ризикувати і зосередити енергію на веденні проєкту без обмежувальних життєвих обставин.