Як сказати «ні» бізнес-пропозиціям, які надходять

Знаменитий інвестор Уоррен Баффет одного разу сказав: «По-справжньому успішні люди кажуть “ні” практично кожній пропозиції». Але деякі керівники, особливо новачки, погано вміють відмовляти новим можливостям. Ось кілька порад, які вам знадобляться в такій ситуації.

Задумайтесь, чи відповідає пропозиція вашим цілям. Коли ви вірите у свої принципи, то з упевненістю можете відмовитися від можливостей, які можуть відволікати вас від мети. Якщо ви намагаєтеся переконати себе, що потрібно все-таки скористатися можливістю або ж ставите під сумнів своє рішення, то варто задуматися, навіщо ви прямуєте по своєму шляху. Подумайте про загальну картину свого бізнесу.

Перевірте, чи варта пропозиція витрат. Всі ми знаємо, що час – гроші. І не варто про це забувати. Тому коли вам надходить якась пропозиція, завжди перевіряйте, чи варта вона витраченого часу. Вам може надходити нескінченний потік пропозицій, однак кожен день у вас є обмежена кількість часу.

Вам не потрібні відволікаючі можливості. Коли ви визначилися зі своїми основними пріоритетами в бізнесі, не дозволяйте новим можливостям вас відволікати. Дотримуйтеся свого курсу і пожинайте плоди своєї праці.

Замініть зустрічі дзвінками. Кожен з нас був на зустрічі або нараді, яку можна було б легко замінити листом або дзвінком. Коли з’являється нова можливість, дійте практично. Запитайте себе, а чи обов’язково вам проводити зустріч для її обговорення.

Передавайте або відкладайте. Пам’ятайте, що не завжди ви зобов’язані давати відмову. Якщо можливість здається вам непоганою, попросіть кого-небудь з вашої команди розглянути її. А ще можна просто відкласти розгляд пропозиції на потім. Якщо ви зважитеся відкласти пропозицію, обов’язково поясніть, чому зараз не слушний для нього час.