Як розпізнати перспективну бізнес-можливість: 5 порад

Вміння розпізнавати багатообіцяючі бізнес-можливості буде відігравати важливу роль у вашій історії успіху. Їх пошук не є точною наукою, однак є явні ознаки, на які варто звернути увагу.

1. Шукайте явну неефективність ринку.
Не дивно, що кращі ідеї приходять, коли ви помічаєте проблему. Серед найпростіших способів розпізнати бізнес-можливості – подивитися на складності, з якими стикається ваше оточення, або зробити висновки з того, з чим ви зіткнулися самі.

2. Визначте успішні бізнес-моделі на схожих ринках. Звертайте пильну увагу на бізнес-моделі та продукти, які добре працюють на аналогічних ринках, але поки не працювати у вашому регіоні. Шукайте способи донести ці концепції до локального ринку, оскільки вони будуть набагато менш ризиковими, ніж нові ідеї.

3. Шукайте новий підхід до перевіреної ідеї. Згадайте запуск eBay, коли засновники побачили можливість зв’язати продавців і покупців за допомогою віртуального блошиного ринку на єдиній платформі. Це описання eBay як «віртуального блошиного ринку” не створює враження унікального продукту, але це допомогло компанії стати такою успішною.

4. Створюйте те, що просять люди. Прямий зворотний зв’язок з покупцем, споживчі тенденції та інші запити дозволяють краще зрозуміти, чого хоче ринок. Незалежно від того, чи знаходиться можливість в новому продукті або покращеному обслуговуванні клієнтів, пильна увага до слів користувачів є ключем до визначення бізнес-моделей, які будуть добре прийняті на локальному ринку.

5. Дійте швидко. Багато з найбільш перспективних бізнес-можливостей – це ті, які дозволяють запуститися швидко і мають на увазі гнучкий, інтерактивний підхід. Так ви зможете оперативно реагувати на ринкові зміни та покращення обслуговування клієнтів з вашою ідеєю. Першість на ринку також допоможе вам утвердитися які лідер.