Як відкрити фотосалон

Відкриття фотосалону – досить простий і недорогий бізнес, з яким може впоратися і новачок. Роботи в фотосалоні буде завжди достатньо. В принципі, для початку роботи знадобиться небагато: приміщення, фотоапарат, стіл, стілець та принтер.

Слід також врахувати, що без певних знань в цьому бізнесі буде непросто. Необхідно ознайомиться з програмами для редагування фото і документів, освоїти Adobe Photoshop (Фотошоп). Інтернет кишить інформацією з даних питань, є форуми та інші інформативні портали. Можна пройти навчальні курси або відвідати тренінги. Для навчання знадобиться не більше 3-5 днів, оскільки поглиблених навичок не потрібно. Варто лише взяти кілька фотографій і зробити з ними ряд маніпуляцій, які необхідні для роботи.

Приміщення під фотосалон

Пошуку відповідного приміщення варто приділити особливу увагу. Звичайно, в ідеалі воно повинно знаходитися там, де щодня проходять сотні потенційних клієнтів, наприклад, торговий центр, транспортна розв’язка в центрі міста, або району, бізнес-центр поруч з паспортним столом, туристичним агентством, навчальними закладами. Звичайно, орендна плата в таких місцях не найнижча, але для фотосалону потрібно максимум 12 квадратних метрів, так що не варто боятися високої орендної ставки – її покриє хороший попит на фотопослуги в таких місцях.

Після укладення договору оренди, приміщення потрібно привести в порядок, зробити ремонт і підготувати його до роботи. Це означає, що слід встановити вішалку для одягу відвідувачів, пару м’яких крісел, стійку адміністратора, де буде розташовуватися комп’ютер, принтер і інша оргтехніка. Обов’язковим атрибутом такого закладу має бути дзеркало. Крім того, можна тримати для клієнтів «черговий» піджак і краватку. Це виручить в тих випадках, коли клієнту потрібно терміново зробити фото на документи, а він до цього не готовий.

Реєстрація фотосалону як бізнесу

Отже, ви остаточно вирішили відкрити фотосалон? Тоді потрібно скласти бізнес-план фотосалону і приступати до реєстрації власної справи. Для цього необхідно пройти державну реєстрацію в податковому органі в якості фізичної особи-підприємця (можна також зареєструвати ТОВ, але на перших порах ФОП буде простіше і вигідніше).

Далі визначне оптимальну для себе систему оподаткування.

Приділіть достатню увагу обранню відповідних «кведів». Оптимальний КВЕД: 74.81 – діяльність у сфері фотографії. А якщо ви плануєте в якості додаткових послуг продаж аксесуарів, або ксерокопіювання, то правильно буде вибрати також щось з групи 52.4 – інша роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах і 22.22 – інша поліграфічна діяльність.

Додаткові послуги та продаж супутніх товарів

Для збільшення прибутку можна наповнити своє ательє супутніми товарами. Загалом це можуть бути:

 • ксерокопіювання;
 • запис фото на зовнішні джерела інформації;
 • сканування;
 • друк фото з електронних носіїв на фотопапері;
 • роздруківка публікацій, статей, дисертацій, курсових та іншого;
 • продаж різних аксесуарів і фототехніки (акумуляторів, батарей, альбомів, рамок, брелоків, канцелярських товарів, магнітиків, посуду тощо).

Маркетингова стратегія фотосалону

При відкритті фотосалону необхідно потурбуватись про рекламну складову. Цей бізнес не вимагає громіздких банерів з масовим перерахуванням послуг. Тут необхідна компактна вивіска «Фото», як правило, потенційний клієнт, побачивши дану назву, вже усвідомлює, що тут можна не тільки зробити фотографію, але ще і роздрукувати документи і придбати безліч корисних дрібниць.

Друге що слід зазначити, так це те, що свій бізнес можна розташувати вже в існуючому, наприклад, продуктовому магазині, де швидко наб’ється постійна клієнтура, яка відвідує торговельну точку.

Не слід забувати про такі приємні дрібниці як акції та програми лояльності. Надавайте знижки і тим самим збільшуйте прибуток, охоплюючи велику аудиторію.

Початкові вкладення та потенційні заробітки фотосалону

Стосовно початкових вкладень у відкриття фотосалону, то основна сума інвестицій піде на придбання відповідної якісної техніки та облаштування закладу. Підсумкова сума затрат на обладнання виглядатиме орієнтовно так:

 • Цифрова фотокамера – 30 000 грн.
 • Комп’ютер – 18 000 грн.
 • Принтер (струменевий, кольоровий з СНПЧ) – 12 000 грн.
 • Штатив – 1800 грн.
 • Освітлювальне обладнання (комплект REKAM LIGHT KIT) – 8 000 грн.
 • Ксерокс – 6 000 грн.
 • Ламінатор – 7 000 грн.

Разом 82 800 гривень.

Загальні витрати складуть:

 • Оренда – 3 500 грн. + комунальні
 • Ремонт – 6 000 грн.
 • Реєстрація – 1200 грн.
 • Закупівля обладнання – 82 800 грн.
 • Ліцензійні програми – 7 000 грн.
 • Меблі – 27 000 грн.
 • Витратні матеріали – 2 000 грн.
 • Реклама – 5 000 грн.

Разом: 134 500 гривень.

Для орієнтовних розрахунків візьмемо умови наявності населення в місті в 500-700 тисяч осіб. Так, для початківців сума буде трохи інша, але в середньому за місяць фотосалон робить близько 400 знімків 60 гривень і того виходить 24 000 гривень. Додаткове обладнання приносить в касу 15 000 гривень, якщо є супутні товари, то вони реалізуються ще на 5-7 тисяч гривень, і того виходить 45 000 гривень. Віднімемо витрати (оренда приміщення, податки, комунальні послуги, заробітна плата) і отримаємо щомісячний прибуток в 20 000 – 25 000 гривень. Окупність фотосалону – від 6 місяців.