Як потрапити до стартап-акселератору: поради від Джеффа Ралстона

Президент Y Combinator Джефф Ралстон розповів про деякі речі, що допоможуть молодим підприємцям потрапити в акселератор і зацікавити потенційних інвесторів.

1. Пам’ятайте про дедлайн, але не втрачайте надії, навіть якщо ви його пропустили. «Пропущений дедлайн – це ще не кінець світу, – сказав Ралстон. – Не кажіть нікому, що я про це сказав, але дедлайн завжди можна перенести. Ми не відмовимося від грандіозного проєкту тільки тому, що ви пропустили дедлайн. Але шанси потрапити в акселератор все ж знизяться, якщо ви не встигнете. Так чому б вам не зробити їх максимально високими?»

2. Не змінюйтесь заради цього. «Робіть все, щоб ваша компанія стала настільки успішною, наскільки це можливо … але не намагайтеся сподобатися і прикрасити свою розповідь про неї для акселератору, – сказав Ралстон. Робити це спеціально для інвесторів – погана ідея. Замість цього потрібно витратити час і сили на те, щоб створити «відповідний ринку продукт, правильну технологію або програмне забезпечення».

3. Дотримуйтеся правил. «Інструкції гранично ясні. Вони говорять: зробіть відео довжиною в одну хвилину, зберіть всіх засновників в одному місці та поговоріть з нами. Це чудова ідея. Але не показуйте інвесторам рекламний ролик. Це не те, що змусить їх прийняти рішення на вашу користь», – пояснив Ралстон.

4. Навчіться висловлювати думки коротко. «Подумайте, як розповісти про свою ідею коротко і гранично ясно. Якщо ви напишете цілу книгу, подаючи заявку, це не допоможе. Якщо ви можете описати свою ідею, використовуючи мінімум слів, це буде хороший сигнал для інвесторів », – сказав президент YC.