Правила бізнесу Марісси Маєр

Марісса Маєр – колишній менеджер Google, в якому вона дійшла по кар’єрних сходах до головного топ-менеджера. Працюючи в Google, вона займалася Google Maps, Google Books, iGoogle, Gmail і створенням головної сторінки Google. А потім вона зайняла місце генерального директора Yahoo, і це стало справжньою сенсацією.

Генеральний директор компанії Yahoo розповідає про свій стиль керівництва, фемінізм і відкритість.

1. Коли я прийшла в Yahoo, найголовнішим для мене були люди. Моєю метою стало – зробити компанію найкращим місцем для роботи. Я хотіла, щоб люди прагнули працювати саме там.
2. У всіх радах директорів жінки становлять мізерно маленький відсоток. Але без системних і культурних змін, жінок на керівних позиціях більше не стане.
3. Щастя і успіх для мене завжди будуть йти поруч. Успіх – це і є щастя.
4. Мені цікаво спостерігати і аналізувати зміну хвиль в інтернеті і технологіях. Спочатку був власне Yahoo, організований певним чином каталог зі сторінками. Коли мережа почала стрімко розвиватися, каталоги пішли на другий план, і настав час пошуку. Наступною хвилею стали соціальні мережі. Далі – час мобільної хвилі, на мою думку.
5. Всім співробітникам моєї компанії, а особливо молодим, однієї зарплати недостатньо. Вони хочуть твердо знати, що виконувана ними робота має важливе значення.
6. Я бачу простір для розвитку Yahoo в обслуговуванні щоденних звичок людей за допомогою контенту – новини, ігри, пошта, спорт, групи, бізнес. Якщо у вас є такий контент, ви має можливість зробити великий бізнес.
7.Своїх колег я найбільше ціную за здатність прийняти правильне рішення і зробити правильний вибір з усіх альтернатив.
8. Я завжди намагаюся і висловлювати свою думку, і дати можливість висловитися іншим. Підтримувати цей баланс для мене не так-то й просто.
9. Щоб технологічній компанії вижити – потрібен талант. Коли його немає – компанія вмирає. Тому коли починається «війна талантів», коли провідні фахівці переходять з однієї компанії в іншу – значить, почалася нова хвиля.
10.Якщо моїх співробітників запитати, який мій стиль керівництва, ймовірно, вони назвуть цей стиль casual. Я вважаю, що неформальні моменти дуже важливі, і я часто проводжу різні неофіційні зустрічі.
11. Для мене вражаючим є те, яку роль для людей зараз відіграє Google. Ця компанія сильно впливає на життя людей – надає інформацію про кращі вакансії, освіту, лікування. Інформація – це основа всього.
12. Я за рівноправність між чоловіками і жінками, проте феміністкою себе не вважаю. Зараз слово «фемінізм» має дещо негативний відтінок. Існує дуже багато можливостей для реалізації здібностей жінок, і маючи позитивну енергію, можна домогтися набагато більше.
13. На мою думку, не існує будь-якого правильного балансу роботи і життя. У кожного він свій. Головне – це знайти свій ритм, в якому буде найбільш комфортно. Для мене важливу роль відіграє дослідження світу – кожні чотири місяці я беру тижневу відпустку і їду туди, де ще ніколи не була. Після повернення я відчуваю себе повною сил і готовою до нових досягнень.
14. У моєї організації дуже важливою є відкритість. Всі повинні знати, що я думаю і які мої мотиви тієї чи іншої дії. Це надає компанії стабільність.