4 чинники неефективності співробітника

Як відомо, “кадри вирішують все!”. Ця фраза настільки ж стара, наскільки і актуальна, але буває так, що, навіть набравши собі в команду висококваліфікованих фахівців, справа буксує. Як зрозуміти, хто діє деструктивно? Як розпізнати цю людину і звільнити, поки не стало зовсім пізно?

Давайте розглянемо основні фактори, які говорять про те, що з співробітником треба розлучитися прямо зараз:

1. Співробітник веде гру в одні ворота.

Якщо всі дії, що виконуються співробітником, виглядають так, що він намагається підвищити свою ефективність за рахунок інших, домагається якихось особистих цілей, ігноруючи інтереси Вашої компанії, або намагається отримати премію за продажі, зроблені колегами – це перша ознака, що такого співробітника треба звільнити.

2. Співробітник запитує Вашу думку і думку колег, але ЗАВЖДИ чинить по-своєму.

Цей фактор дуже підступний, так як з першого погляду здається, що це позитивний співробітник, але варто уважно придивлятися до такого людині, адже одного разу він вас не послухає і може зробити фатальну помилку, яка призведе до втрати великого клієнта або розвалу Вашої справи.

3. Співробітник приховує одержувану інформацію або недооцінює її значущість.

По-перше, це небезпечно тим, що Ви не отримуєте інформацію з ринку і знаходитеся в інформаційному вакуумі. Це призведе до того, що Ви або пропустите момент старту конкурентів або нових компаній, не зробивши контрзаходів, або приймите неефективне рішення, яке ринок не сприйме, що принесе Вам збитки.
По-друге, приховуючи інформацію про саму компанію, про її роботу, про настрої колективу, співробітник вводить Вас в стан утопії, ілюзії, що все добре. В результаті, Ви пропускаєте момент, коли все ще можна змінити і Ваша справа в’яне.

4. Співробітник руйнує команду.

Якщо співробітник налаштовує колег один проти один або проти Вас, настав час, як мінімум, скласти з ним розмову. Якщо причини цих дій об’єктивні, необхідно вносити зміни в роботу компанії. Якщо ні, і працівник виконує дані дії, грунтуючись лише на особистій неприязні, його необхідно прибрати