Вдалі назви компаній: 5 відмінних рис

Як корабель назвуть, так він і попливе. Перефразовуючи цю відому фразу, скажемо: Від того, яку назву ви дасте компанії, залежить її подальша доля. Як стверджують соціологи, практично всі нові фірми, що опинилися нежиттєздатними вже в перший рік існування, були невдало названі. Ніякої містики – така сила слова! Так що, готуючи документи на установи бізнесу, з великою відповідальністю поставтеся до вибору імені свого майбутнього дітища. А ми підкажемо, на які моменти слід звернути увагу. Отже, назва має бути.

…короткою і незабутньою

Навряд чи великий Чехов міг припускати, що його крилатий вислів «Стислість – сестра таланту» нащадки будуть співвідносити не тільки з письменницькою працею, але і з вдалим заняттям бізнесу. Але що поробиш, якщо вміння бути лаконічним і підбирати ємні слова характеризує успішну кар’єру підприємця. Так що, придумуючи назву для фірми, пам’ятайте про те, що воно має бути коротким. Лаконічне ім’я краще запам’ятовується, у нього більше шансів бути звучним. На думку психологів, найкраще, якщо назва складається з двох складів – ось, наприклад, як: Xerox, Nissan, Apple або LG!

…естетичною і милозвучною

Назва фірми повинна легко вимовлятися. Намагайтеся, щоб у ній не було нагромадження шиплячих або свистячих звуків. І з буквою «р» обережніше! Передбачте можливість написання імені латиницею. І простежте за тим, щоб його не можна було спотворити, трансформувати в лайливе слово, додавши або прибравши якусь букву.

…новою і оригінальною

Добре б назвати свою фірму так, як ще ніхто не додумався. У пошуках унікальних слів використовуйте всілякі словники, в тому числі іноземні. А ще складіть список ваших найближчих конкурентів, які особливо давно і плідно працюють у вашій галузі. Хоч вони і успішні, однак копіювати їхні імена не потрібно. А ще дізнайтеся назви компаній, яким не вдалося втриматися на плаву. Не дай Бог виберете собі схоже, і вас будуть асоціювати з ними! Заодно спробуйте зрозуміти, за яким принципом і ті, й інші вибирали для себе назви.

…відповідати напрямку бізнесу

Назва не повинна бути абстрактною. Бажано, щоб вона безпосередньо співвідносилася зі сферою вашої майбутньої діяльності, допомагала вирішувати конкретні маркетингові завдання і обов’язково враховувала цільову аудиторію. Пам’ятайте, що у кожного напряму бізнесу своя особлива мова. Ви ж не будете сперечатися, що, приміром, будівництво та фармацевтика оперують різними поняттями, так само як і косметична галузь, і кондитерська. І якщо назва аптечної мережі «Знахар» можна вважати вдалою, то для будівельної фірми вона явно не підійде. Як і «Злата», яке доречно для ювелірного магазину. А ось будівельну компанію «Комфорт».

…доречною для тієї чи іншої країни

Фірми зі спільним капіталом сьогодні не рідкість. Багато вітчизняних компаній виходять на ринки інших країн і почуваються так абсолютно комфортно. Якщо ви теж вирішили попрацювати на міжнародному рівні, то постарайтеся не потрапити в халепу з назвою своєї фірми. Пам’ятаєте історію з «Жигулями»? Гарна назва, чи не так? Але експортувати автомобілі під такою назвою у Францію було неприпустимо. Оскільки вона співзвучна французькому слову «жиголо», тобто «звідник», «сутенер». Довелося назвати автомобіль «Ладою».