​«Ви тільки спробуйте»: як приймати важливі рішення

Обмірковуєте серйозне рішення? Зробіть вигляд, що ви вже прийняли рішення, і поживіть з ним місяць, пропонує відомий венчурний інвестор Бред Фелд, керуючий директор Foundry Group.

“Я прийняв чимало серйозних рішень у своєму житті, як особистих, так і професійних. Що стосується професійних, я придумав до них особливий підхід, яким постійно користуюся. Я приміряю на себе рішення протягом якогось часу, і чим важливіше рішення, тим довше цей період. Якщо рішення дійсно серйозне, то пробний період – 30 днів.

Ось приклад. У 2003 році я все більше думав про те, щоб піти з фонду Mobius Venture Capital, де я тоді працював. Я сильно втомився і зовсім видихався, мене охоплювало розчарування. Хоча я був партнером, я мало брав участь в управлінні фірмою. У мене був свій офіс і маленька команда. Я укладав угоди. Я часто літав в Кремнієву долину (де знаходилися всі інші), але в основному мої зусилля були зосереджені на тих компаніях, де я був членом ради директорів і в які я вкладав гроші.

У 2001 році весь мій світ вибухнув. Лопнув інтернет-міхур, і мій портфель теж здувся. Я був членом ради директорів в купі компаній (більше 25), і це було абсолютно неможливо. Я не тільки відчував себе жалюгідним на роботі, але ще і набрав зайву вагу, занадто багато пив, постійно кудись їздив, так ще мені довелося брати участь у звільненні декількох тисяч людей і в закритті дюжини компаній.

На початку 2003 року я задумався про те, щоб піти з фонду. Я намагався допомагати фірмі і іншим партнерам, але мені не подобалося, як фонд працює. Я вважав, що там занадто багато співробітників, що ми не визнаємо реальність наших проблем, і що ми приймаємо багато неправильних рішень, аби відкласти неминучі наслідки краху доткомів.

Одного ранку в 2003 році я прокинувся і вирішив щодня протягом деякого часу вдавати, що я звільнився з Mobius. Я дозволив собі думати про це двічі в день – коли я прокидався і коли лягав спати. Днем я працював як проклятий, але двічі на день обмірковував, як ще могло б виглядати моє професійне життя.

У ці моменти я записував те, що приносило мені полегшення. В кінці дня я став записувати все, що мені не подобалося в Mobius, а вранці я прочищав свідомість, прикидаючись, що мені не доведеться нічого робити в цей день, і потім мчав в бій і брався за все, що мені треба було реально зробити. І як мінімум раз на тиждень я ділився своїми думками з дружиною.

І картина для мене прояснилася. Проблема була не в тому, що мені не подобалася робота, хоча здебільшого вона була не такою вже приємною. Я відчував серйозну відповідальність за Mobius, тому що я теж брав участь у створенні тих проблем, з якими зіткнувся фонд. Я відчував, що зобов’язаний багатьом людям – підприємцям, в яких ми вклалися, нашим вкладникам і всім співробітникам Mobius. Але мені здавалося, що я не беру участі в прийнятті важливих рішень, які допоможуть нам вибратися з ями.

Минуло 30 днів, і у мене виникло чітке розуміння, що відхід з фірми – це невірне рішення. Навпаки, мені потрібно було ще глибше зануритися в роботу і прийняти відповідальність за всю фірму, а не тільки за свій шматочок бізнесу. Не приймати на себе всі справи, але намагатися щосили, щоб положення справ змінилося.

І я зміг прийняти правильне рішення тільки завдяки тому, що дав собі 30 днів на його обдумування і на осмислення різних варіантів. Я багато разів з тих пір використовував цей підхід, як в серйозних випадках, так і в менш важливих, і він завжди мені допомагав.”