6 способів, як зберегти продуктивність в другій половині дня

Цікаво, що багато експертів по продуктивності вчать, як організувати свій ранок і відразу ж зробити найважливішу роботу. Ми одержимі тим, щоб правильно почати день – і навіть оптимізуємо вечір заради того, щоб пробудження було швидким і безболісним. Але як щодо другої половини дня? Післяобідній час, як багато-хто вважає – найнепродуктивніша частина дня. Однак є цілком конкретні прийоми, що допомагають скористатися цим годинником, а не просто пережити чергові нудні моменти. Ось шість з них.

1. Дайте скрінсейверу попрацювати
Часом виникає бажання перебороти себе, силою змусити себе працювати далі. Не піддавайтеся цій спокусі і вині, яку воно вам нав’язує. Коли люди працюють, не зупиняючись, це знижує продуктивність. І як кажуть нейрологи, наші робочі звички – це найчастіше лише релікти індустріальної епохи, які зовсім не відповідають реальній роботі мозку.

Тому встаньте із-за комп’ютера. Як показало одне недавнє дослідження, якщо ви робите перерву, але в перерві, наприклад, дивитеся відео з собачками, це, може, і знімає стрес, але не покращує вашу продуктивність. Потрібна реальна перерва, яка допоможе вам відновитися і відчути себе краще. Це куди більш ефективне використання вашого післяобіднього часу. Прогуляйтеся – можна навіть просто по офісу. Ваш настрій покращиться, і ви будете більш готові до майбутніх завдань.

2. Нехай втома працює на вас
Післяобіднє стомлення можна використовувати для мозкового штурму. Так-так: ми більш креативні, коли втомлюємося. Ряд дослідників виявили, що завдання, пов’язані з творчістю, буває краще виконувати в НЕ найпродуктивніший час. Коли ми зосереджені, ми починаємо придумувати найлогічніші рішення проблем. Зазвичай так і треба – але іноді потрібне нетипове, незвичайне рішення. Коли ви втомилися, вища ймовірність, що ви будете мислити нестандартно.

3. Поспілкуйтеся з колегами
Ваші колеги теж можуть відчувати післяобіднє стомлення і шукати спосіб відволіктися. Це відмінний момент для спільної роботи і творчого вирішення проблем. Спробуйте при цьому забронювати переговорну подалі від тих кімнат, де ви з колегами сидите. Навіть пару хвилин на те, щоб дійти туди, допоможуть перезарядитися.

4. Перевіряйте та надсилайте листи, коли найвища вірогідність, що їх прочитають
Один менеджер Google в листі колегам радив ділити день на 30-хвилинні проміжки, щоб був час для осмисленої роботи. Він також радив відводити другу половину дня на більш механічні завдання. І які це механічні завдання? Наприклад – правильно – імейли. Перевіряти пошту вранці – це часом завдає великої шкоди продуктивності. Тім Ферріс, автор книги «Як працювати по чотири години на тиждень», рекомендує перевіряти пошту лише двічі в день – в 12 дня і в 4 дня.

5. Правильно користуйтеся соцмережами
В середньому офісні працівники найчастіше відволікаються на соцмережі саме після обіду. І якщо вже ви зайшли в Facebook після трьох, чому б не зробити там щось корисне по роботі? Дані моєї компанії, CoSchedule, показують, що найкращий час для публікацій в соцмережах – після обіду. У Facebook це від першої до четвертої години дня, в Twitter – з 12 до 3 год., в Pinterest з 2 до 4 год., в LinkedIn з 5 до 6 год, в Instagram – близько 5 вечора.

6. Почніть планувати завтрашній день
Автор книги The Disciplined Leader Джон Меннінг каже, що якщо ви виділите десять хвилин в районі 5 години вечора, щоб спланувати подальшу роботу, це допоможе вам правильно розставити пріоритети на завтра: це знижує стрес і дозволяє вам самим контролювати свій графік, а не бути його рабом. Це хороший спосіб закінчити робочий день, тому що ваш список завдань на наступний день допоможе вам відразу ж взятися за справу з ранку. Так що якщо навіть ви і не займаєтеся в кінці дня ніякою реальною роботою, а просто плануєте, це все одно час, який проведений не даремно.